Přejít k hlavnímu obsahu

Kávovar má v kuchyni nezastupitelné místo. Jak vybrat ten správný?

17. Listopad 2023
šálek kávy

V mnohých domácnostech je kávovar jedním z nejpoužívanějších domácích spotřebičů. Pokud tedy plánujete investovat do tohoto kuchyňského společníka, zohledněte několik základních parametrů a aspektů. Současný trh je totiž rozmanitý. Chcete si do kuchyně postavit přístroj, který poskytuje chuť a kvalitu, přitom však neztrácí ani po designové stránce?

Prvně samozřejmě zvažte osobní preference, včetně toho, kdy a jak kávu vlastně pijete. Preferujete espresso, nebo cappuccino s napěněným mlékem? Pozor, nezapomeňte ani na vhodně velké šálky na kávu.

Styl přípravy kávy

V posledních letech jsou obrovským trendem kávovary na kávové kapsle. Příprava je sice rychlá, ovšem narazíte na značná omezení, co se týče výběru. Pro skutečné milovníky kávy je připraven pákový kávovar s integrovaným mlýnkem. Zkoušet tak můžete různá zrna přímo z pražírny.

Velikost a počet porcí

V kavárnách se používají už vskutku profesionální stroje, které zvládnou připravit během jednoho dne stovky šálků kávy. V domácím prostředí vám však postačí kávovar, s nímž dokážete připravit dvě kávy najednou.

espresso kávovar

Speciální funkce

Potřebujete časovač? Chcete mít možnost připravit si čas od času latté? Líbí se vám možnost spustit přípravu kávy přes telefon? Jedná se o nadstandardní funkce, které ne všichni využijí, a proto je dobré si na takové otázky odpovědět dopředu. Počítejte totiž s tím, že čím více je kávovar prošpikovaný funkcemi, tím je i dražší.

Cena

Cena kávovarů závisí nejen na značce, ale i na funkcích. Stanovte si dopředu rozpočet. Třeba taková Tescoma má v nabídce pákový kávovar na espresso PRESIDENT, s nímž však připravíte i lahodné cappuccino. Cena takového kávovaru je šest tisíc korun.

Tescoma má v nabídce i další pomocníky na přípravu kávy. Zaujme vás taková konvice na přípravu kávy a čaje zastudena (metodou cold brew). Sortiment je vskutku široký, stačí si jen vybrat.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.