Přejít k hlavnímu obsahu

Nábytek z tubusů

16. Březen 2023
Nábytek z tubusů

Také se vám doma povaluje spousta předmětů, které vlastně nepotřebujete? Možná je mezi těmito věcmi kartonový tubus, ve kterém jste si domů odnesli nějaký plakát nebo certifikát. Můžete ho nechat ležet v koutě, skříni, nebo ho jednoduše vyhodit. Než tak ale uděláte, zkuste se zamyslet, zda by tubus nebyl vhodný k nějakému kreativnímu využití.

Kartonové tubusy se používají k zasílání podlouhlých produktů, chrání je před zlomením, pomačkáním či zdeformováním. Existuje několik druhů kartonových tubusů. Standardní tubusy jsou vyrobeny z třívrstvé vlnité lepenky, když si chcete být jistí, že opravdu nedojde k sebemenšímu poškození, tak se vyrábějí tubusy z pětivrstvé lepenky. Vymyslet nový a neobvyklý způsob, jak využít nepotřebný tubus, může být opravdu těžké. Zdá se totiž, že vše již bylo vymyšleno. Od různých stojánků na kancelářské potřeby přes různé výrobky pro děti a umělecká díla až po nábytek.

Ano, z tubusů se dá tvořit i nábytek. Když si jich seženete dostatečné množství, můžete z nich vyrobit třeba celý nábytkový set.

Podívejte se na některé z nápadů kreativních lidí, kteří se rozhodli vyrobit si svépomocí netradiční typ nábytku:

1. Stačí přidat podušky a pohodlné křeslo je na světě.

křeslo z tubusů

2. Skleněná deska je jediné, co u tohoto stolku není z kartonu. Zvolit můžete libovolný tvar.

konferenční stolek z tubusů

3. Pár pevných desek a různě dlouhé tubusy mohou tvořit vkusný regál. Můžete jej používat na vystavení dekorací, jako knihovnu, nebo jako botník.

regál z papírových rolí

4. I tento věšák je tvořen z tubusů.

věšák do předsíně z papírových rolí

5. Další verze konferenčního či odkládacího stolku.

stolek z papírových rolí

6. Z tubusů lze vyrobit i stojan na květiny.

květinová stěna z papírových rolí

Líbí se vám nábytek z kartonových tubusů? Můžete tubusy nařezat na cca dvaceticentimetrové kusy a kreativně se vyřádit na panďulácích pro děti nebo můžete tubusy použít jako kryt lahve a udělat z něj vázu a tak dále. Uvedené příklady nepředstavují zdaleka všechny zrealizované nápady a vyhodit tubus znamená připravit se o nový život a funkci vyrobené věci, která vám může dělat radost hodně dlouho! Tak hurá do vlastních projektů!

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

skříň dekor mramor
Jak použít mramor v obývacím pokoji?
Mramor se v architektonickém světě využívá už po staletí. Čím dál častěji se s ním setkáváme i v moderních interiérech, takže se přirozeně nabízí otáz…
Jak zútulnit obývací pokoj
Jak zútulnit obývací pokoj
Obytný pokoj by měl být oázou klidu a pohodlí v každém domově. Mělo by to být místo, kde se cítíme uvolněně a bez napětí, nehledě na to, zda sledujeme…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.