Přejít k hlavnímu obsahu

Růst cen nemovitostí se zastavil! Tak toho využijte!

26. Září 2022

Dobrá zpráva pro kupující zní, že prudký nárůst cen bytů v hlavním městě už několik měsíců za sebou klesají. Této situace je vhodné využít.

Ceny nemovitostí rostly posledních osm let. Bohužel se nenaplnilo očekávání kupujících, že růst zabrzdí covidová pandemie. K překvapení všech zúčastněných se stal pravý opak. Situace se začala obracet k lepšímu až na začátku tohoto roku.

Zdražení o jednotky procent

Od té doby byty na rozdíl od jiných komodit, jejichž cenu navyšovala a stále navyšuje inflace, zdražily o pouhé jednotky procent. V hlavním městě se v srpnu tohoto roku prodávaly byty v průměru za něco málo přes 115 tisíc korun za metr čtverečný. A to je ve srovnání s loňskem, kdy metr čtverečný v průměru atakoval částku 170 tisíc korun, rozhodně dobrá zpráva.

Nejlevnější a nejdražší pražská lokalita

Že by se v oblasti realit začínalo blýskat na lepší časy? Záleží na lokalitě. V některých ceny stále dosahují astrononických výšin. Nejdražší lokalitou v dubnu tohoto ruku byla Praha 7, kde jeden metr čtverečný vyšel více než na 200 tisíc korun čtverečný. Nejlevnější pak byla Praha 10, kde se dal sehnat byt i za 137 tisíc korun za metr čtverečný.

Jaké jsou ceny pronájmů?

Ceny nemovitostí jdou samozřejmě ruku v roce s cenou jejich pronájmů, jak se ostatně samy můžete přesvědčit na odkazu byty k pronájmu Praha. I jejich výše se samozřejmě odvíjí podle lokality. Garsonka vás na Praze 9 ve Vysočanech vyjde na zhruba 10 tisíc korun měsíčně, na dvoupokojový byt ve stejné čtvrti budete potřebovat o 4 tisíce korun víc. Na pětipokojový byt v Pařížské si připravte desetinásobek.

1

Atraktivní Vinohrady

Co se atraktivity týče, v žebříčku oblíbenosti jsou stálicí Vinohrady. Především mladí lidé si pochvalují Náplavku a park Riegerovy sady v pěší vzdálenosti. Pro tuto čtvrť hovoří i zajímavá architektura a bohatá síť obchodů, kaváren, restaurací a služeb. Rádi byste bydleli na Praze 2? Můžete. Počítejte ale s tím, že byty tu jsou o něco dražší než v jiných lokalitách. Malá garsonka vás vyjde na 15 tisíc korun měsíčně, třípokojový byt v Americké ulici pak na necelých 50 tisíc korun.

2

Industriální Holešovice

Velmi atraktivní čtvrtí jsou také již zmíněné industriální Holešovice. Za jejich oblíbeností zase stojí park Stromovka. Jak je vidno, atraktivitu lokality nejvíce určuje právě přítomnost parků a zeleně. Holešovice však nabízí také bohaté kulturní. Coby kamenem dohodil od Stromovky leží prestižní Národní galerie. Už jsme zmínili, že Praha 7 má vůbec nejdražší byty v celé Praze. Ty se samozřejmě odrážejí i na ceně pronájmů. Jednopokojová garsonka vás tu vyjde na 19 tisíc korun měsíčně.

Kde byste chtěli bydlet?

Velmi dobře se ale žije také v Košířích, Podolí, Dejvicích a na Letné. Kvůli čilému ruchu naopak klesá obliba centra města, kde přitom ceny dosahují astronomických částek. Oblíbený moc není ani Vypich, Palmovka, Stodůlky, Zličín a Černý most. A v jaké lokalitě byste chtěli bydlet vy? Projděte si nabídku na odkazu pronájem bytů Praha. Určitě tam najdete i tu vaši vysněnou.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak rychle prodat nemovitost?
Pokud uvažujete o prodeji bytu či domu, vydáváte se na cestu, která vás může, ale také nemusí stát hodně času i nervů. Záleží na tom, jak se k celé vě…
Jak na úspěšný prodej nemovitosti?
Prodat nemovitost je jedna věc. Prodat ji opravdu dobře – to už je úplně jiná záležitost. Jak nemovitost prodat co nejdříve s co nejvyšším ziskem? Mám…
Jak pronajmout byt?
Máte nemovitost, ve které nebydlíte? Chcete začít s pronájmem domu či byt, ale netušíte, jak na to? Pojďme se na to společně podívat!
Jak na home staging
Při nákupu nemovitosti hrají důležitou roli emoce. Byt potřebujete prezentovat stejně jako se prezentuje jiné zboží. Pomocí důkladného bytového design…