Přejít k hlavnímu obsahu

Slévárna litiny – to je UCB Technometal

08. Listopad 2021

Hledáte výrobce litiny? Na výrobu šedé i tvárné litiny se specializuje společnost UCB Technometal, s.r.o. Firma svoji litinu prodává pod značkou Unibar.

Společnost UCB Technometal, s.r.o. se specializuje na výrobu litiny, obránění i strojírenskou výrobu. Klíčovou je však právě výroba litiny. Litiny Unibar se chlubí skvělými fyzikálními vlastnostmi při zachování všech ekonomických a komerčních předností materiálu.

Slévárna litiny UCB Technometal, s.r.o. je součástí United Cast Bar Ltd., která vznikla v roce 1998 sloučením dvou britských a jedné španělské společnosti, konkrétně evropských sléváren pro plynulé odlévání: Cast Profil SA (Španělsko), Starkey’s Technicast (Velká Británie) a Eurocast Bar Limited (Velká Británie).

Firma se zaměřuje především na výrobu šedé litiny hned v několika třídách tvrdosti – Unibar 200 – Unibar 350. Tvrdost pak ovlivňuje například tepelnou vodivost a tvárnost tohoto materiálu. V šedé litině se využívá lupínkový grafit, díky čemuž se zvyšuje schopnost tohoto materiálu tlumit nárazy i chvění. Grafit též šedé litině propůjčuje výborné mazné vlastnosti.

Proč jsou Unibar šedé litiny tak žádané?

Již bylo zmíněno vynikající tlumení vibrací i nárazů. Litina má též velice kvalitní povrch, je snadno obrobitelnou a též až o 10 % lehčí než běžná ocel. Broušení a obrábění je rychlé. Materiál má velice jemné zrno. Technologie výroby umožňuje výrobu bez pískových městků i rozměrových problémů s odlitky. Litina Unibar je tedy nejen kvalitnější než ocel, ale i než jiné litiny odlévané do písku. Tato litina se využívá například ve sklářském průmyslu, samozřejmě též ve strojírenství pro výrobu strojů a zařízení.

Tvárná litina Unibar

U tvárné litiny se nepoužívá grafit v podobě kuliček. Jde o výrobky v čtverhranných a kruhových průměrech. Tvárnou litinu firma vyrábí ve třídách UNIBAR 400-15 a UNIBAR 700-2.

Firma nabízí rovněž služby v oblasti kovoobrábění a obrábění

Interně zakoupený, ale též jiný materiál, si je možné ve firmě nechat obrobit na tradičních obráběcích strojích. Firma nabízí konvenční soustružení i hrubování od 30 do 600 mm při délce do 1500 mm. Dále se společnost specializuje na výrobu silnostěnných pouzder. Dalším typem obrábění je hrubování povrchu frézováním na konvenčních duplexních frézkách do maximální šířky či výšky profilu 400 mm při délce 1250 mm.

Realizovat lze kovoobrábění již od jednoho kusu. V UCB Technometal zpracují rovněž maloobjemové zakázky. V nabídce je obrábění kovů ­– odlitků všech litin a neželezných kovů (měď, bronz, mosaz) i polotovarů. Novinkou je obrábění ocele a hliníku.

Strojírenská výroba na klíč

Vedle klasického obrábění zajistí ve společnosti rovněž CNC frézování a CNC soustružení. K dispozici je též dělicí centrum. Firma má kvalitní strojní zázemí a je připravena pro kontrolu kvality i přesné měření.

Firma je schopna vyrobit přesné díly na základě dodané výkresové dokumentace obvykle pro oblast strojírenství i další průmyslová odvětví. Specializuje se na výrobu stolů pro obráběcí stroje, pojezdových kol jeřábů, kluzných pouzder a lišt, labyrintů, nestandardních řemenic i obrábění přírub.

Veškerá strojírenská výroba je realizována na základě nejvyšších standardů ISO 9001:2015. Každá zakázka je řešena individuálně odborným týmem. Se zákazníkem se konzultuje materiál, konstrukce, cenová kalkulace i čas pro zpracování zakázky. Firma nabízí kompletně materiál pro výrobu. Zákazníci mohou nahlédnout do platného katalogu barevných kovů. Firma neustále zkvalitňuje a rozšiřuje svoji nabídku, například co se týče profilů z barevných kovů, ale vylepšuje i strojový park. UCB Technometal, s.r.o. je skvělým partnerem firem z různých oblastí průmyslu. Kromě jiného nabízí rovněž e-shop litinových profilů a barevných kovů.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak ušít miminku mantinel do postýlky
Máte doma miminko a ráda šijete? Pořiďte mu výbavičku do postýlky úplně sama! Různobarevných látek je na pultech obchodů i v e-shopech nepřeberné množ…
Jak využít levanduli | tipy
Jak využít levanduli | tipy. Pokud máte na své zahrádce levanduli, byla by velká škoda ji na konci léta jen tak nechat odkvést a pak ostříhat. Pomysle…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.