Přejít k hlavnímu obsahu

Záruka zdravé pleti: správná péče zmůže zázraky

06. Březen 2022

Víte, jak uchovat pleť obličeje svěží a stále mladou? No přece díky správné péči! Tento každodenní rituál se vážně nevyplatí zanedbávat, jinak si zaděláte na celou řadu potíží. Vrásky, pigmentace nebo suchá pleť není nic, z čeho budete mít radost. Jak tedy správně pečovat o pleť a vyhnout se zmíněným trablům?

1

Tajemství čištění pleti

Základem zdravé pleti je její čištění, které se má správně provádět dvakrát denně: ráno a večer. Pokud pleť umýváte ráno po probuzení, můžete použít jen čistou vlažnou vodou nebo velmi jemný čisticí přípravek. Večer před spaním už musíme pleť zbavit nečistot nahromaděných během dne a také ji důkladně odlíčit.

Kosmetický trh nabízí různé typy čisticích přípravků: gely, mléka, micelární vody či hydrofilní oleje. Je velmi důležité zvolit si takový kosmetický přípravek, který pleť nejen skvělé vyčistí, ale po němž se vaše pleť bude cítit pohodlně. Všechna kosmetika, kterou používáte, by se měla hodit k vašemu typu pleti.

2

Tonizace – nezbytný krok v každodenní péči o pleť

Po čištění je důležité používat tonikum. Pomůže odstranit zbytky nečistot a kosmetiky, které se nepodařilo odstranit v první fázi čištění, pleť nádherně tonizuje, osvěžuje, zklidňuje a vyrovnává pH pleti. V ideálním případě používejte tonikum stejné kosmetické řady jako je váš čisticí gel nebo mléko. Kosmetické přípravky se pak budou ideálně doplňovat.

3

Denní krém v kosmetické tašce nesmí chybět

Pleťový hydratační krém je kosmetický přípravek, který obsahuje mnoho prospěšných látek pro zdraví pleti. Abyste našli dokonalý denní krém, musíte znát typ vaší pleti.

Pleťový denní krém má několik důležitých funkcí. Jednou z nich je ochrana pleti proti agresivním vlivům vnějšího prostředí. Ve složení denních krémů často nechybí SPF, který chrání pleť proti slunečním paprskům. Denní krém může rovněž fungovat jako podkladová báze pod make-up. Denní krém bude pleť aktivně vyživovat, hydratovat a zklidňovat.

Pokud máte velmi citlivou pleť (na které se může objevovat podráždění), vyzkoušejte hypoalergenní kosmetiku. Ta neobsahuje škodlivé přísady, parabeny nebo jiné chemické látky, které mohou pleť dráždit.

4

Noční krém a jeho vlastnosti

Tento pleťový krém se má používat výhradně v noci. Neobsahuje žádné ochranné filtry, které pleť ochrání před sluncem nebo jinými nepříznivými okolními vlivy. Má vyšší koncentraci výživných a hydratačních látek. Některé noční pleťové krémy mohou obsahovat kyseliny. Po ošetření krémem by se pleť neměla vystavovat slunci.

Do své péče o pleť můžete zařadit i jiné kosmetické přípravky. Kosmetický trh nabízí séra, koncentráty, krémy na oční okolí, náplasti atd. Důležité je vybrat si kosmetiku, která vyhovuje vaší pleti.

 

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.