Přejít k hlavnímu obsahu

Zlaté slitky a zlaté mince: Jak si cenné kovy stojí u investorů?

30. Květen 2020

Zlato je jednou z komodit, na něž dlouhodobě sází mnoho investorů. Jedná se z dlouhodobého hlediska o velmi výhodnou investici, protože zlato v podobě slitků (cihel) a mincí nepodléhá inflaci, vložení peněz do nich tak není nijak rizikovou záležitostí, jako je tomu v případě většiny jiných investic. Čemu ale nyní dávají čeští investoři přednost?

Situaci na trhu ovlivnila krize posledních týdnů

Pokud uvažujete o tom, že právě investiční zlato zvolíte, vězte, že si dnes na trhu stojí velmi dobře a dá se předpokládat, že cena zlata ještě poroste. Je zde ale určitý problém, který způsobila celosvětová pandemie nového koronaviru.

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na našem trhu proto hrají prim švýcarské rafinérie, v rukou mají až třetinu produkce slitků na světě. Tím, že během posledních měsíců musely rafinérie značně utlumit svoji výrobu, nastal nedostatek zlatých slitků pro investory. Platí to i pro území České republiky. Právě z tohoto důvodu jsou nyní více v kurzu zlaté mince.

Jaké zlaté mince jsou nyní v prodeji a kde je koupit?

U nás jsou populární hlavně mince Wiener Philharmoniker, na nichž je vyobrazená známá vídeňská filharmonie, jak už ostatně z názvu vyplývá. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny v Obecním domě v Praze, kde se zlaté mince dají pořídit.

Kromě zmíněných zlatých mincí Wiener Philharmoniker tuzemští investoři vkládají ve stále větším množství své peníze také do amerických, australských či kanadských mincí s ryzostí 24 karátů.

Zlaté mince a slitky jsou oblíbené z mnoha důvodů. Jedním z nich je i možnost snadného prodeje prakticky za stejnou hodnotu kdekoliv po celém světě. Zlaté mince jsou navíc skvělou sběratelskou záležitostí. Dají se koupit už od cca 5.000 Kč, takže jsou dostupné i pro drobné střadatele a investory.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak nejlépe investovat? Do zlata!
Zlato je jednou z jistot na investičním trhu. Jeho hodnota je stabilní. Umí překvapit spíše tím, že stoupá. Investovat do něj mohou jak velmi bohatí l…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.