Přejít k hlavnímu obsahu

Jak funguje fermentovaná kosmetika a jaké má výhody?

09. Červenec 2024
přírodní fermentovaná kosmetika

Když se řekne fermentace, mnohým z nás se vybaví spojitost s potravinami a jejich zvýšení zdraví prospěšných látek. Fermentace je poměrně známá a rozšířená, ale až nyní se dostává i do dalších oblastí. Najdeme ji už i v kosmetických firmách, tedy při výrobě účinné a bezpečné kosmetiky. Víte, jaké výhody proces fermentace má ve spojitosti s kosmetickými výrobky?

Přínosy fermentované kosmetiky

Fermentovanou kosmetiku hojně vyrábí v Koreji. Díky fermentaci se zvyšuje množství účinných látek v krému nebo jiném výrobku. Jde zejména o vitamíny, antioxidanty, aminokyseliny, nebo třeba minerály. Při fermentaci dochází zároveň k rozkládání složitých částí kosmetiky na jednodušší a menší, proto snadněji a lépe pronikají do pleti i jejích hlubších vrstev. Tím nedochází k dráždění pleti, k žádným alergickým reakcím, podrážděním, zarudnutím a jiným nepříjemný a nezdravým projevům. Také je dobré vědět, že fermentovaná kosmetika působí účinněji i rychleji, ve srovnání s klasickou kosmetikou.

Velkými přednostmi fermentace jsou i hydratace, kdy např. tělový krém hydratuje mnohem lépe a hlouběji. Běžná kosmetika jakoby působila jen povrchově, na kůži, ale ta fermentovaná ji vyživuje i zevnitř.

Zaměřeno na fermentovanou kosmetiku

Dnes u nás můžeme koupit fermentovanou kosmetiku od stále více výrobců. Velkými hitem je tento typ kosmetiky právě teď v Jižní Koreji. Zároveň zde probíhají různé konzultace, výzkumy a další, které jsou zaměřené na fermentovanou kosmetiku a setkávají se zde renomovaná dermatologové a další. I u nás už ji můžeme koupit v bohaté nabídce. Stačí hledat kosmetiku s obsahem fermentovaných surovin, bez zbytečné chemie a konzervantů či jiných cizích látek.

Jestliže vyzkoušíte fermentovanou kosmetiku, určitě si ji budete chtít koupit znovu a znovu. Je totiž úžasná.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.