Přejít k hlavnímu obsahu

Jak levně vyrobit dekoraci na hrob | tipy a návody

Jak levně vyrobit dekoraci na hrob | tipy a návody

Jak levně vyrobit dekoraci na hrob | tipy a návody. Památka zesnulých je v kalendáři 2. listopadu. Tento den se pomalu blíží, pokud dáváte přednost vlastnoruční výrobě hrobových dekorací, je nejvyšší čas začít. Několik tipů na dekorace na hrob najdete v aktuálním článku. Ručně vyrobené dekorace na hrob jsou snadné a levné, nechte se inspirovat.

Co je potřeba

  • přírodniny
  • provázek
  • vázací drát
  • tavná pistole
  • nůžky
1

Využijte posledních slunečních dní a vyražte na vycházku do přírody. Všude okolo najdete mnoho materiálů, které se vám mohou hodit. Sbírejte různé šišky, kousky kůry, mech, plody šípků a jeřabin, ozdobné bodláky, zajímavé choroše nebo trávy

2

Kříž na tomto obrázku je ze stvolů trávy ostřice. Stejně dobře se pracuje se sítinou nebo jinými druhy trav se silnějším stvolem. Nůžkami odstřihněte květenství a dejte pozor, o  některé trávy se snadno říznete. Pak trávu srovnejte a utvořte kříž, který v místě křížení svažte nití, provázkem nebo drátkem. Aby dekorace nebyla moc lehká a z hrobu ji neodnesl vítr, trávou obalte dřevěnou lištu nebo rovný, třeba lískový prut. Pak dozdobte podle fantazie. Na obrázku jsou plody bukvice, suché květenství bodláku, proutek břečťanu a červené plody keře (bohužel jsou suché a není v mých silách poznat druh). Přírodniny nejsnáze připevníte tavnou pistolí.

3

Další variantou je věnec, který je ozdobený stejným křížem z trávy, jen jinak nazdobeným. Podzimní počasí je proměnlivé, živé květiny rychle uvadnou a přírodniny (je-li deštivo) za čas ztratí barvu. Dušičková výzdoba hrobu se proto nejčastěji vyrábí z jehličnanů a umělých květin. Na obrázku je věnec z proutků, kříž z ostřice a přízdoba z větévek zeravu, buxusu a umělých růží. Věnec může být i z polystyrenového základu, na který tavnou pistolí nalepíte vybrané přírodniny těsně vedle sebe – např. číšky žaludů, plody bukvice, věnec obalíte kukuřičným šustím nebo aranžérskou páskou. Zapojte fantazii, určitě přijdete na mnoho variací. Hezky vypadají i barevné listy z dubu červeného, osiky nebo mahonie či cesmíny ze zahrádky.

4

Na obrázku číslo 4 je jednoduchý svícínek z prázdné plechovky. Plechovka je tavnou pistolí přilepena na plátek silnější větve, kterou jsem přinesla z lesa. Větev má o něco větší průměr než plechovka, a proto jsem spodní část omotala břečťanem a nalepila červené šípky. Ještě než jsem plechovku přilepila k podložce, obalila jsem ji sloupnutou kůrou z (poražené) břízy a plátky mechu. Tenké plátky mechu je nejlepší loupat ze starých pařezů nebo na spodní části kmene některých stromů. Je tenká a nejsou v ní téměř žádné nečistoty. Aby mech a kůra nepadaly, ovažte plechovku provázkem nebo lýkem. Vnitřek pak vyplňte mechem a vložte svíčku.

5

Poslední dekorace v reálu vypadá lépe, než na fotografii v ostrém slunci. Tráva je přilepená na malý kousek dřeva do vějíře. Srdíčko je umotané z trávy a obalené kukuřičným šustím. V horní části je stylizovaná mašle ze šustí, které je natrháno na proužky – jde to velmi snadno. Přizdobeno je bukvicemi a listy buku. Ve spodní části je tráva svázaná provázkem.

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vyrobit věnec na Dušičky | tipy
Jak vyrobit věnec na Dušičky | tipy
Jak vyrobit věnec na Dušičky | tipy. Pietní věnec, který položíme na hrob svých blízkých na svátek Všech svatých (1. 11.) a o Dušičkách (Památka zesnu…
Jak vyrobit věnec na hrob
Jak vyrobit věnec na hrob
Památka zesnulých, lidově dušičky, připadá na den 2. listopadu. První dušičky se slavily ve Francii v klášteře Benediktů v Cluny roku 998. Odtud se sv…
Jak vyčistit a upravit hrob na Dušičky
Jak vyčistit a upravit hrob na Dušičky
Jak vyčistit a upravit hrob na Dušičky. Aby byl rodinný hrob na vzpomínkové Dušičky (Památka všech věrných zemřelých, 2. listopadu) v plném lesku, nes…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.