Přejít k hlavnímu obsahu

Jak lyžovat v Rakousku | tipy

Jak lyžovat v Rakousku | tipy

Jak lyžovat v Rakousku | tipy. Lyžování v Rakousku? Rakouské Alpy nabízejí nepřeberné možnosti k lyžování jak sjezdovému, tak klasickému. Většina rakouských lyžařských areálů nabízí možnost lyžovat jak zdatným lyžařům, tak i začátečníkům. Rovněž na rodiny s dětmi je pamatováno a pro děti jsou k dispozici dětské vleky a lyžařské školičky. Stačí si vybrat některý ski-areál a hotel či penzion, který bude vyhovovat vašim požadavkům a představám, a vyrazit.

1

V pohodlí svého domova můžete navštívit internetové stránky a vybírat z pestré škály nabídek. Nejeden portál má na svých stránkách všechna nejznámější i méně známá lyžařská střediska, kam se můžete vypravit s cestovkou pohodlným autokarem, nebo i po vlastní ose.

2

Jedny z nejrozsáhlejších a nejkvalitnějších skiareálů v rakouských Alpách se nacházejí v lyžařské oblasti Schladming-Dachstein v západním Štýrsku. V této oblasti můžete navštívit celkem devět lyžařských areálů. Nejznámější z nich jsou Planai, Hauser Kaibling, Rieteralm a Galsterberg a oblíbená jsou tím, že tvoří jakousi houpačku vzájemně propojených sjezdovek o celkové délce 110 km.

3

Nedaleko je i věhlasný ledovec Dachstein, kam jezdí závodní lyžaři na tréningy v letním období, neboť ledovec umožňuje celoroční provoz. Vyrazte na toto místo.

4

Největším ski-areálem v Korutanech je středisko Naasfeld poblíž italských hranic. Nejznámější je sjezdovka Carnia o délce 7,6 km, která je osvětlená a umožňuje i noční lyžování. Je zde i špičková nejmodernější lanovka Millenium Express s převýšením více než 1300 m.

5

Skvělou zimní dovolenou nabízí Bad Klenkirchheim ležící v blízkosti korutanského Národního parku Nockberge. Toto středisko je známé svými lázněmi, které využívají horké léčivé prameny a nabízejí kromě léčebných procedur vnitřní i venkovní bazény. Lyžování si zde užijete na perfektně upravených tratích průběžně dosněžovaných, což umožňuje lyžování až do dubna. Kromě sjezdovek zde najdou vyznavači běžek i upravené trasy pro běžkaře.

6

Neméně výborné podmínky pro lyžování najdete i ve Schladmingu, Kitzbuhelu a v dalších střediscích obklopených úžasnou scenérií alpských velikánů.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady. Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní kraj…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.