Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na chutný jídelníček i pod stanem

Jestli se chystáte na dovolenou pod stan, určitě s sebou nepotáhnete běžnou výbavu vaší kuchyně. Další omezení nařizuje kufr auta, v horším případě prostor v batohu. I přes tyto nepříjemností je možné uvařit dobré jídlo. Několik receptů zde předkládám. Jejich společným jmenovatelem je relativně málo surovin, které nepodléhají okamžité zkáze a také krátký čas na přípravu, protože kdo by chtěl v době své dovolené trávit čas u „polní“ plotny?

Co je potřeba

Kuskus

fazole

špek nebo anglická slanina

pesto

těstoviny

rýže zelenina v plechovce

tuňák

cibule

česnek

1

První den můžeme připravit rodince večeři z kuskusu a fazolí. Nejprve vyrobíme omáčku. Nakrájenou cibulku osmahneme dozlatova na anglické slanině nebo kusu špeku. Potom přidáme celý obsah konzervy (doporučuji Bonduelle fazole v červené chilli omáčce). Necháme chvilku povařit a je hotovo. Kuskus narychlo připravíme tak, že ho zalijeme horkou vodou a necháme nabobtnat a změknout. Přidáme sůl, a pokud máte kousek omastku můžete ho přidat. Omáčku zamícháme do kuskusu a večeře je na světě. Vylepšit lze jídlo například nastrouhaným sýrem.

2

Těstoviny jsou zařazovány na cestách téměř vždy. Jednoduše a rychle se připravují a jsou i chutné. Často jsou podávány s červenou (kečupovou) omáčkou nebo s omáčkou sýrovou. Rychlá a dobrá je také omáčka z pesta. Na špeku nebo slanině osmahneme nakrájenou cibulku. Když má barvu zlata přidáme pesto. Vše zamícháme a necháme chvilku nad plamenem. Na konci přidáme nadrobno nakrájený česnek.

3

Rizoto je další možností, pokud už jste vyplýtvali variace s těstovinami. Ideální je pořídit rýži ve varných sáčcích – nemusíte pak řešit připálený ešus. Ten se v polních podmínkách čistí opravdu špatně. Opět nakrájíme do ešusu nakrájenou slaninu a přidáme obsahy plechovek se zeleninou. Nakonec přidáme i tuňáka. Ochutíme solí a pepřem a smícháme s hotovou rýží.

Vemte sebou alespoň dva ešusy. V jednom připravujte omáčku v druhém přílohu.

Pozor na pesto - je celkem aromatické a ne každému je po chuti. Rozhodně se nejdříve zeptejte.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat autokemp | rady
Jak vybrat autokemp | rady. Uvažovali jste o dovolené ve stylu autokempingu? Vzít si svůj přívěs, vše potřebné mít s sebou a zaparkovat to na louce ne…
Jak vybírat last minute | tipy
Jak vybírat last minute | tipy. Výborný způsob jak alespoň nějakou korunku ušetřit na letní dovolené je last minute zájezd. Toto lákadlo nabízí snad v…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.