Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na kelímkový Kinder likér

Jak na kelímkový Kinder likér

Na kelímky měřený, smetanově mléčný a z Kinder čokolád dělaný, přesto však plně dospělácký, alkoholový. Likér, který je jednodušší, než jste si mohli přát. Stačí jen kelímky odměřit a ohřát a po vychlazení si božský kelímkový Kinder likér dopřát.

Co je potřeba

  • 16 tyčinek Kinder čokolád (odpovídá 2 balením Kinder čokolády)
  • 3 kelímky polotučného mléka
  • 2 kelímky smetany ke šlehání
  • 1 a ½ kelímku vodky
  • ½ kelímku krupicového cukru
  • 1 žloutek
1

Na plně dospělácký likér, byť z dětských Kinder čokolád, si připravte kastrůlek, vlijte do něj smetanu ke šlehání v kelímku a tím samých kelímkem pak odměřte mléko, které přilijte ke smetaně. Poté do mléčného základu rozlámejte tyčinky Kinder čokolád, přisypte cukr a současně přidejte i vidličkou rozšlehaný žloutek. Vše společně prohřívejte na mírném ohni za stálého míchání, a to až do rozpuštění cukru i Kinder čokolád. Mléčný základ z Kinder čokolád přiveďte téměř k bodu varu, ovšem nezavařte.

příprava mléčného základu z Kinder čokolád
2

Do horkého mléčného základu z Kinder čokolád pak přilijte kelímkem odměřenou vodku a nechejte na plotně cca 5 minut na mírném ohni prohřívat. Opět platí, že směs nesmí zavařit.

obohacení mléčného základu z Kinder čokolád alkoholem
3

Takto jednoduše připravený, na kelímky měřený Kinder likér pak horký rozlijte do čistých lahví a v pokojové teplotě nechejte vychladnout. Likér skladujte v lednici a před podáváním jej v lahvi dobře promíchejte.

rozlití kelímkového Kinder likéru do lahví

Tipy

  • Stejně jednoduchý, na kelímky měřený Kinder likér jako tento dospělácký, je i Kinder likér plně dětský. Při jeho přípravě postupujte dle uvedeného receptu, jen do horkého mléčného základu z Kinder čokolád nepřilijte alkohol, ale rovnou rozlijte do lahví. Dětskou verzi kelímkového Kinder likéru můžete ještě dochutit sladkých Grankem.
Autor: Markéta
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.