Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na ketodietu

Jak na ketodietu

Jak na ketodietu | rady a tipy. Ketodieta je založena na příjmu velkého množství bílkovin, a naopak na konzumaci minima sacharidů. Vzhledem k tomu, že právě sacharidy jsou ale potřebným zdrojem energie, začne si je tělo vyrábět rozkládáním uloženého tuku. Výsledkem bývá obvykle rychlý a značný úbytek tukové tkáně. Jak na ketodietu?

1

Výběr potravin

Za vhodné potraviny lze považovat mléčné výrobky, a dále maso a vejce. Do jídelníčku byste měli zahrnout i zhruba 500 g zeleniny, ta zajistí přísun vlákniny a na rozdíl od ovoce neobsahuje tolik sacharidů.

Pro dosažení ještě lepšího efektu se doporučuje jíst pravidelně, obvykle pět jídel denně s rozestupy přibližně tří hodin.

Mezi zakázané potraviny naopak patří polotovary, pečivo, omáčky, knedlíky, sladkosti a další pochutiny a alkohol.

Kromě dodržování stravovacích návyků zvyšte příjem tekutin, jako optimální dávka se uvádí až 3 litry denně. Opět platí, že by nápoje měly být neslazené, nejlepší volbou je čistá voda.

2

Dietní plán na míru

Pokud se rozhodnete pro ketodietu vedenou pod dozorem, což se považuje za bezpečnější variantu, pak si lze nechat sestavit vyvážený dietní plán v závislosti na tom, jak moc chcete zhubnout. V rámci vypracovaného programu pak pacient dostane připravené proteinové pokrmy v prášku. Cena se pohybuje kolem 5 000 korun na měsíc.

3

Pro koho je ketodieta vhodná

Nastolení proteinová diety je vhodné zejména u velmi obézních osob, které potřebují rychle zhubnout, považuje se tedy za dobrou alternativu v začátku celého procesu hubnutí. Ketodieta by tedy měla být krátkodobým řešením, dlouhodobě je tento stav neudržitelný.

4

Kdy se do ketodiety nepouštět

Vzhledem k tomu, že se při ní tělo dostává do nouzového režimu, který není přirozený, určitě své rozhodnutí konzultujte s lékařem. Před tím, než se do hubnutí pomocí této metody pustíte, nepodceňujte preventivní prohlídku, zejména játra a ledviny musí být v pořádku a vyloučení cukrovky je dalším nezbytným předpokladem, jinak hrozí riziko trvalého poškození organismu nebo dokonce smrti.

Na závěr je nutné také zdůraznit, že na ketodietu by měli úplně zapomenout nemocní jedinci, těhotné či kojící ženy, děti a starší osoby.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat krabičkovou dietu | rady
Jak vybrat krabičkovou dietu | rady
Jak vybrat krabičkovou dietu | rady. Hodně lidí si dává novoroční předsevzetí, mezi která nejčastěji patří hubnutí. Nejrůznější zaručené diety většino…
Jak se stravovat v těhotenství | rady
Jak se stravovat v těhotenství | rady
Jak se stravovat v těhotenství | rady. Nevíte, co můžete, a čeho by jste se raději měli vyvarovat? Tady je pár rad na stravování během těhotenství.
Jak se zbavit nadváhy
Jak se zbavit nadváhy
Jak se zbavit nadváhy | rady a tipy. Dietu se někdy snažili dodržovat jistě mnozí z vás, čtenářů tohoto článku. Je to velmi časté novoroční předsevzet…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.