Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na poraněnou pokožku a odřeniny | rady

Jak na poraněnou pokožku a odřeniny | rady. Domácí léčitel je někdy nenahraditelný pomocník. Předesíláme, že jsou to rady a poznatky, předávané starší generací, anebo to jsou novodobé zkušenosti, velice účinné. Nejde o odbornou a fundovanou pomoc. Jsou to však rady osvědčené a podle produktů jistě zjistíte, že ublížit nemůžou. Tak tedy zkuste si pomoct sami.

Co je potřeba

heřmánek

levandule

zelený čaj

pepř

1

Černý pepř zastavuje krvácení – postrach i pro upíry?

Zní to trochu drasticky, ale pokud popepříte krvácející poranění dávkou černého pepře, ihned zastavíte krvácení. Pepř ve své podstatě stahuje cévy. Ten, kdo to má vyzkoušené, může potvrdit, že se po tomto zákroku vytvoří menší jizva.

2

Pohmožděnina se zmírní díky cibuli

Na pohmožděninu ihned přiložte rozkrojenou cibuli a nechte ji působit asi 15 minut. Látka allicin, obsažená v cibuli, která nemilosrdně způsobuje slzení z očí, povzbuzuje tok lymfatických tekutin v těle. Zároveň pomáhá ze zraněné pokožky odvést přebytečnou krev, která mění u pokožky její barvu a kterou pozorujeme u podlitiny nebo modřiny.

3

Spáleniny od slunce zchladíte zeleným čajem

Do litru právě převařené vody ponořte 3 sáčky zeleného čaje a nechte louhovat 2 – 3 hodiny. Kosmetickým polštářkem nebo čistým měkkým hadříkem jemně poťukejte spálená místa vychladlým čajem a nechte působit hojivé tkaniny.

4

Na léčení vyrážky ovesné vločky a staré dámské punčocháče

Ustřihněte jednu nohavici starých punčocháčů asi ve výšce kolena a dejte do ní tyto přísady: půl šálku ovesných vloček, půl šálku sušeného mléka a po čtvrt šálku sušených květů heřmánku a levandule. Nylonový sáček zavažte a během napouštění vany ho již nechte louhovat. Nedávejte si horkou vodu, příliš teplá voda vyrážku zhoršuje. Na půl hodiny se ponořte do vany a co chvíli přitiskávejte sáček na místo postižené vyrážkou a vymačkávejte na ni obsah uklidňující směsi.

  • Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak sbírat a využít dubovou kůru | rady
Jak sbírat a využít dubovou kůru | rady. Dubová kůra je známý přírodní lék na hemoroidy. Má i jiné léčivé účinky, jejichž síla je však poměrně krátkod…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.