Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyzrát na pylovou alergii | rady

Jak vyzrát na pylovou alergii | rady

Jak vyzrát na pylovou alergii | rady. Léto máme spojené se sluníčkem, krásnou přírodou, dovolenými, ale v poslední době také čím dál více s alergiemi. Pylovými alergiemi trpí čím dál více lidí, kterým do značné míry znepříjemňuje život, snižuje jejich životní úroveň a kazí chuť do života.
Vznik alergie ovlivňuje nejen genetická dispozice, ale i moderní způsob života, který není ideální.
O tom, jak zvládnout alergii existuje celá řada lékařských doporučení a lékařských metod, avšak není vždy je možné vše realizovat, a tak alergie nakonec stejně dorazí. Přesto se pokusíme pomoci vám, jak letní alergii, co nejsnadněji přežít.

Co je potřeba

dobrá vůle

chuť

znalosti

1

Do oken nasaďte sítě proti pylu. Větrejte brzy ráno anebo večer, kdy je pohyb pylu nejnižší. Doma pak používejte čističky vzduchu, které eliminují pylové alergeny ze vzduchu.

2

Auto

Zapomeňte na příjemný vánek z otevřeného okénka při jízdě automobilem. Místo toho využijte klimatizaci.

3

Vyhněte se procházkám a výletům do přírody, lesů a luk. Po návratu z venku se vždy osprchujte. Nezapomeňte ani na umytí vlasů, protože ve vlasech se pyl drží nejvíce. Pokud je to možné, vyhněte se pobytu venku v průběhu poledních hodin.

4

Udržujte své nosní sliznice vlhké. Pomoci vám přitom může sprej s Vincentkou anebo speciální baňka na laváž nosních dutin. Laváž provádějte ráno a večer a užít na ni můžete Vincentku o pokojové teplotě. Lavážní aplikátor si můžete pořídit v lékárně anebo ve zdravotních potřebách.

5

Lymfodrenáže

Lymfatická masáž má pozitivní účinek na celkovou funkci organismu a je doporučována k řešení celé řady onemocnění. Její očistou získáte zdravý a funkční lymfatický systém, který je schopný efektivně očistit vaše tělo od toxinů, jimiž pro vás alergeny jsou a správné fungování lymfatického systému.

6

Strava

Zdravá strava se zvýšeným obsahem zeleniny je obzvlášť vhodná v období výskytu sezónní alergie. Vyhnout byste se měli všem potravinám, které dráždí a mohou obsahovat pylové částice. Jedná se například o kořeněné potraviny, brambory, citrusové ovoce, med a podobně.

7

Bylinky

Na alergii pozitivně působí i některé bylinky. Jde hlavně o bylinky, které pročišťují organismus. Jde o odvary, které se užívají vnitřně. Bylinkové čaje, které pozitivně ovlivňují odolnost vůči alergiím jsou obvykle zhotoveny z kopřivy, ostropestřce mariánského, lékořice a jaterní čaje.

8

Aromaterapie

Pro zklidnění a zmírnění potíží je vhodná inhalace a aromaterapie. Nejvhodnějším esenciálním olejem k léčbě alergie je 100% eukalyptový olej.

9

Žvýkačky Allermin

V době nejhorší a akutní jsou balíčkem poslední záchrany. Ty, které trápí zuřivé kýchání a oční projevy a nic jiného jim nepomáhá, přesto nemohou být celý měsíc být zavření doma, ale musí normálně pracovat, chodit do školy a podobně, jsou žvýkačky Allermin poslední záchranou. Doporučuji žvýkat vždy, když vyjdete ven anebo víte, že budete muset být v dané oblasti, která vás velice dráždí. Žvýkačky mají rychlý účinek a jsou velice efektivní. Nenechte se odradit jejich cenou, vždy se oplatí mít v kabelce platíčko žvýkaček poslední záchrany. Mohu doporučit mnohaletou zkušeností.

10

Moře doma

O skvělých účincích moře na alergii i astma bylo napsáno bezpočet odborných i jiných stránek. Jenomže Česká republika bohužel žádné moře nevlastní a je tedy u nás těžké zrealizovat pobyt u moře na celé letní období. Přesto pro vás máme tip, jak si moře můžete udělat i doma. Je to zcela jednoduché - využijte k tomu mořskou sůl, nejlépe tu z Mrtvého moře a vytvořte si skvělou relaxační koupel, která bude blahodárně působit i na vaše podrážděné sliznice.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak naučit dítě smrkat | rady
Jak naučit dítě smrkat | rady
Jak naučit dítě smrkat | rady. I banální rýma se může proměnit v pekelný problém, když neumí dítě smrkat. To se pak neobejdeme bez odsávačky, a co si…
Jak se chránit před sennou rýmou
Jak se chránit před sennou rýmou
Alergie postihuje stále více lidí a v negativním smyslu se stala již součástí života. Přehnaná reakce imunitního systému na vlastně neškodné látky, ja…
Jak předejít rakovině prsu | rady
Jak předejít rakovině prsu | rady
Jak předejít rakovině prsu | rady. V posledních letech se rakovina prsu objevuje, čím dál častěji a v nižším věku. I když je při včasném podchycení, j…
Jak vybírat léčivé byliny v létě
Jak vybírat léčivé byliny v létě
V červenci a srpnu je možno sbírat mnoho léčivých bylin, jejichž blahodárné účinky nám napomáhají při mnoha zdravotních nepříjemnostech. Bylinky nám m…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.