Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na redukční kúry

Redukční kúra není jen záležitostí redukce váhy, jak to většina z nás pojímá, ale jejím hlavním záměrem je očista těla i duše, tedy i o ozdravení psychiky. Potrava, kterou konzumujeme, je zatížená vlivem životního prostředí chemickými látkami. Ale i při výrobě potravin se používají moderní technologie, barviva, konzervanty, chutě, vůně, tedy produkty, které naše tělo neumí zpracovat. Proto je nutné myslet na očistu svého těla a zbavit tělo nečistot.

1

Naučte se správně dýchat – ozdravte plíce

Nejvhodnější je to venku, v přírodě, na čerstvém vzduchu. Aniž bychom si to uvědomovali, tak dýcháme povrchně. Nyní se na dýchání budeme soustředit. Nadechneme se hodně zhluboka a pomalu dlouze vydechovat. S výdechem odchází škodliviny i nahromaděný stres.

2

Podpořte čištění kůže

Pro detoxikaci organismu je vhodné pocení. Pijte kvalitní čistící bylinné čaje a dopřejte si občas suchou masáž přírodním kartáčem, čímž se rozproudí v těle tok lymfy.

3

Nezapomínejte na pohyb

Pokud organismus stále odpočívá, těžko se bude zbavovat starých nánosů v těle. Každý není dispozičně vybaven na náročnější cvičení, ale i krátké cvičení je přínosem a prospěje vašemu organismu. Velmi zdravotně prospěšné jsou vycházky, přirozená chůze.

4

Redukce váhy

Snížení hmotnosti organismu pomocí různých dietních forem je téměř nevyčerpatelné téma. Podstatou redukčních diet je redukce váhy s uplatněním zdravého stravování s méně kalorickým složením jídla. Vyberte si dietu, která vám bude nejvíc vyhovovat. Pokud by to byla dieta s radikálnějším úbytkem váhy, pak ji realizujte pod dohledem lékaře.

5

Léčba hladem

Jste odhodláni hladovět, chcete se dobrovolně zříct jídla? Jedná se o prastarou, ale osvědčenou metodu na vyčištění organismu a proti otylosti. Je to přírodní metoda, která vám umožní přivést do zdravé rovnováhy tělesné a duševní síly. Tím, že nebudete zatěžovat tělo potravou, uvolní se energie, kterou tělo vydává na trávení a zažívání. Tohoto potenciálu pak může organismus využít k mobilizaci sil sebeléčbou.

6

Úbytek na váze jako vedlejší efekt

Při léčbě hladem vynechejte veškerou pevnou potravu, která vede v organismu k celé řadě změn v chemických, fyzikálních a biologických procesech. Zpočátku zaznamenáte značný úbytek na váze a to téměř jeden kilogram denně, který je způsoben z větší části ztrátou vody. Aby mělo tělo i přes hladovění dostatek energie, získává ji z vlastních zásob tělesného tuku. Při hladovění bude u vás docházet ke snížení tepové i dechové frekvence, tělesné teploty a krevního tlaku. Naopak játra, ledviny a střeva pracují plnou silou a ovlivńují rychlost odstranění jedů a zbytkových látek z organismu.

7

Vliv na psychiku

Hladovění má vždy vliv na váš psychický stav. Zpočátku je pravděpodobné, že pocítíte sklon k depresivním náladám, což se postupně změní na báječný tělesný a duševní pocit. Příčinou je pravděpodobně uvolnění endorfinů, látek, které vznikají v organismu a mají schopnost snižovat vnímání bolesti a kladně působí na náladu. Hladovění je nutné podstoupit vždy pod dohledem lékaře, případně i v léčebném ústavu. Při dlouhodobé a přísné hladovce hrozí nenávratné poškození zdraví, pokud by jste drželi dietu bez dozoru lékaře.

  • Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat meningokoka | rady
Jak poznat meningokok | rady. Příznaky meningokoku jsou v počátečních stádiích velmi podobné chřipce, ale již během 48 hodin dokáže meningokok velmi v…
Jak na mluvení ze spaní | rady
Jak na mluvení ze spaní | rady. Vzhledem k hektické době, ve které žijeme, se problém mluvení ze spaní začíná týkat stále více lidí. Důvodem je předev…
Jak se zbavit alergie | rady
Jak se zbavit alergie | rady. Alergie je vlastně porucha imunitního systému člověka, kdy tento systém reaguje neadekvátně na běžné látky. Tyto látky,…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.