Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na zapáchající nohy | rady

Jak na zapáchající nohy | rady. Zápach nohou je bohužel problémem mnoha lidí, především tedy mužů. Právě oni tímto problémem velmi trpí, a to nejenom v letních měsících. Základem je samozřejmě zápachu nohou předcházet, jelikož jakmile k němu dojde, nepomůže nic jiného než důkladná koupel. Jak odstranit zápach nohou? Pár tipů i babských rad na zapáchající nohy.

1

Ideálním řešením pro prevenci zápachu nohou je samozřejmě používání kvalitních ponožek a kvalitní obuvi. Vše by mělo být vyrobeno z prvotřídních materiálů, které by měly mít schopnost dokonale dýchat. Zapomeňte na syntetiku, nejvhodnějšími ponožkami jsou ty, které jsou vyrobené ze 100% bavlny. Také při výběru bot je vhodné vyhýbat se těm z umělých materiálů, vhodná je naopak obuv z přírodních materiálů, jako je například kůže. Boty samozřejmě měníme s ohledem na počasí, takže v letních měsících jsou právě sandály ideální volbou.

2

Pokud vám však zaměstnání nedovolí chodit v létě v otevřené obuvi, určitě je dobré alespoň měnit si často ponožky, čímž zápach také výrazně eliminujete.

3

Doma je poté dobré věnovat se svým nohám tím způsobem, abychom tyto problémy téměř úplně odstranili. Skvělou volbou je speciální lázeň, která přitom neobsahuje žádné zvláštní látky. Stačí totiž v 6 litrech vody rozpustit jednu čajovou lžičku kamence a v tomto roztoku vaše nohy pravidelně (nejlépe denně) koupat. Ideální doba je okolo třiceti minut.

4

Podobně účinná je i lázeň z čajových lístků, které mají velmi podobné účinky. Vzhledem k dostupnosti a ceně je však kamenec mnohem lepší volbou.

5

Kromě těchto lázní je dobré proti zápachu nohou používat i speciální zásypy, které byly k tomuto účelu přímo vyrobeny. Samozřejmostí je použití dle jejich návodu, a to na zcela suché a čisté nohy. I ty působí velmi dobře.

6

Všemi těmito metodami bychom měli docílit toho, že se naše noha bude mnohem méně potit a tím nebude docházet ani k nepříjemnému zápachu. Ošetřit je vhodné nejen nohy, ale také boty. Můžete k tomu použít speciální přípravky, které lze koupit v každé drogérii, nebo můžete využít i „babskou“ radu s použitím zažívací sody, kterou nanesete na bavlněný hadřík, který poté necháte přes noc vložený v botách.

7

Buďte v boji proti zápachu nohou důslední a trpěliví a jistě se již brzy nebudete děsit toho, že se musíte někde vyzout.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit zápachu bot a nohou
Trápí vás zápach nohou a bot? Tato nepříjemnost se týká většinou mužů, ale ani ženy nejsou výjimkou. Zápach nohou a bot může potkat i toho nejčistotně…
Jak si správně čistit uši | rady
Jak si správně čistit uši | rady. Čištění uší provází řada mýtů, které mohou zhoršit sluch. Správný postup čištění uší bychom neměli podceňovat, vždyť…
Jak na citlivé zubní krčky
Jak na citlivé zubní krčky | rady a tipy. Jakmile zuby začnou bolet, je zle. Často si myslíme, že jde o zubní kaz, ale někdy jsou na vině bolavé, obna…
Jak pečovat o pleť v zimě
Jak pečovat o pleť v zimě | rady a tipy. O pleť se musíme starat celý rok. Zatímco v létě ji chráníme především před slunečními paprsky, v…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.