1

„Lněné vajíčko

1 polévková lžíce mletých lněných semínek smíchaná s 3 – 4 lžičkami vody odpovídá 1 vejci. Směs je potřeba nechat nabobtnat. Hodí se do sladkých i slaných receptů, zejména na slaná koláčová těsta.

2

„Chia vajíčko

1 vejce nahradíme 1 polévkovou lžící chia semínek s 3 – 4 lžičkami vody. Směs potřebuje delší čas na nabobtnání (cca 15 minut). Je možné proto taky směs provařit, rychleji se utvoří gel. Hodí se do sladkých i slaných receptů.

3

„Cizrnové vajíčko“

1 vejci odpovídají 3 lžičky cizrnové mouky (dá se koupit ve zdravé výživě) se 3 lžičkami vody. Směs promícháme a necháme chvilku, ať mouka pořádně nasaje vodu a nabobtná. Hodí se spíše do slaných receptů.

4

Banán

½ ks středního banánu nahradí 1 vejce. Vhodné do sladkých lívanců, palačinek či buchet.

5

Avokádo

½ ks avokáda také nahradí 1 vejce. Výborné do brownies a jiných sladkých buchet. Může být také jako zajímavá náhrada vejce i do různých slaných keksů a sušenek.

Varování
  • Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
0
Zatím nehodnoceno