Přejít k hlavnímu obsahu

Jak nahradit vejce při pečení | rady a tipy

14. Prosinec 2018

Jak nahradit vejce při pečení | rady a tipy. Vajíčko je součástí většiny pečených receptů. Ačkoliv je vejce nejkvalitnějším zdrojem bílkovin, tuků, vitamínů a minerálních látek, bohužel je v populaci velmi rozšířená alergie na vaječný bílek. Dalším důvodem může být i odlehčení od živočišné stravy a příklon k veganství. Jak ale takové vajíčko nahradit?

1

„Lněné vajíčko

1 polévková lžíce mletých lněných semínek smíchaná s 3 – 4 lžičkami vody odpovídá 1 vejci. Směs je potřeba nechat nabobtnat. Hodí se do sladkých i slaných receptů, zejména na slaná koláčová těsta.

2

„Chia vajíčko

1 vejce nahradíme 1 polévkovou lžící chia semínek s 3 – 4 lžičkami vody. Směs potřebuje delší čas na nabobtnání (cca 15 minut). Je možné proto taky směs provařit, rychleji se utvoří gel. Hodí se do sladkých i slaných receptů.

3

„Cizrnové vajíčko“

1 vejci odpovídají 3 lžičky cizrnové mouky (dá se koupit ve zdravé výživě) se 3 lžičkami vody. Směs promícháme a necháme chvilku, ať mouka pořádně nasaje vodu a nabobtná. Hodí se spíše do slaných receptů.

4

Banán

½ ks středního banánu nahradí 1 vejce. Vhodné do sladkých lívanců, palačinek či buchet.

5

Avokádo

½ ks avokáda také nahradí 1 vejce. Výborné do brownies a jiných sladkých buchet. Může být také jako zajímavá náhrada vejce i do různých slaných keksů a sušenek.

  • Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat čističku vzduchu?
Míváte doma pocit, že se vám špatně dýchá? Máte podrážděné dýchací testy, trápí vás alergie a jste nemocní častěji, než je běžné? Příčinou těchto potí…
Jak pečovat o pleť v zimě
Jak pečovat o pleť v zimě | rady a tipy. O pleť se musíme starat celý rok. Zatímco v létě ji chráníme především před slunečními paprsky, v…