Přejít k hlavnímu obsahu

Jak nahradit vejce při pečení | rady a tipy

20. Listopad 2020
Jak nahradit vejce při pečení | rady a tipy

Jak nahradit vejce při pečení | rady a tipy. Vajíčko je součástí většiny pečených receptů. Ačkoliv je vejce nejkvalitnějším zdrojem bílkovin, tuků, vitamínů a minerálních látek, bohužel je v populaci velmi rozšířená alergie na vaječný bílek. Dalším důvodem může být i odlehčení od živočišné stravy a příklon k veganství. Jak ale takové vajíčko nahradit?

1

„Lněné vajíčko

1 polévková lžíce mletých lněných semínek smíchaná s 3 – 4 lžičkami vody odpovídá 1 vejci. Směs je potřeba nechat nabobtnat. Hodí se do sladkých i slaných receptů, zejména na slaná koláčová těsta.

2

„Chia vajíčko

1 vejce nahradíme 1 polévkovou lžící chia semínek s 3 – 4 lžičkami vody. Směs potřebuje delší čas na nabobtnání (cca 15 minut). Je možné proto taky směs provařit, rychleji se utvoří gel. Hodí se do sladkých i slaných receptů.

3

„Cizrnové vajíčko“

1 vejci odpovídají 3 lžičky cizrnové mouky (dá se koupit ve zdravé výživě) se 3 lžičkami vody. Směs promícháme a necháme chvilku, ať mouka pořádně nasaje vodu a nabobtná. Hodí se spíše do slaných receptů.

4

Banán

½ ks středního banánu nahradí 1 vejce. Vhodné do sladkých lívanců, palačinek či buchet.

5

Avokádo

½ ks avokáda také nahradí 1 vejce. Výborné do brownies a jiných sladkých buchet. Může být také jako zajímavá náhrada vejce i do různých slaných keksů a sušenek.

Varování

  • Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybírat léčivé byliny v létě
Jak vybírat léčivé byliny v létě
V červenci a srpnu je možno sbírat mnoho léčivých bylin, jejichž blahodárné účinky nám napomáhají při mnoha zdravotních nepříjemnostech. Bylinky nám m…
Jak využít arganový olej | rady a tipy
Jak využít arganový olej | rady a tipy
Jak využít arganový olej | rady a tipy. Arganový olej je velmi luxusní a vzácný rostlinný olej používaný v gastronomii i v kosmetice. Lisuje se z plod…
Jak využít mátu peprnou | rady a tipy
Jak využít mátu peprnou | rady a tipy
Jak využít mátu peprnou | rady a tipy. Máta peprná je velmi známá a oblíbená bylinka, která se používá k ochucení pokrmů i nápojů a navíc má celou řad…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.