Přejít k hlavnímu obsahu

Jak naložit feferony s rozinkami | recept

Jak naložit feferony s rozinkami | recept

Nakládané feferony s rozinkami | recept. Od kamarádky jsem dostala recept na výborné feferonky naložené v medovém nálevu s rozinkami. Protože feferony pěstuji v truhlících na terase a každoročně řeším, co dělat s úrodou, zavařila jsem si je také. Recept na nakládané feferony vám nabízím k vyzkoušení.

Co je potřeba

  • feferony
  • med
  • 8% ocet
  • voda
1

Na zavařování se hodí všechny druhy pálivých papriček. Záleží na vás, jaký stupeň pálivosti snesete. V receptu jsou uvedeny kozí rohy, ty pálí tak akorát. Papričky jsou lepší červené, zelené nejsou v nálevu tak atraktivní. Papričky do sklenic dáváme i se stopkou.

2

Svaříme si nálev, kterým sklenku s papričkami zalijeme. Připravíme si stejný díl octa, vody a tekutého medu. Med může být tmavý lesní i světlý květový. Med se nesmí vařit, přidáme ho nakonec do svařené vody s octem (částečně vychladlé).

3

Papriky po jedné straně nakrojíme, aby se snáze prosytily sladkým nálevem. Naskládáme je do sklenic a mezery vyplníme rozinkami. Doporučuji světlé rozinky, sultánky. Tmavé rozinky pustí barvu a nevypadají tak hezky, i když chutnají stejně skvěle jako světlé. Druhou, pracnější možností je odstranit stopku a rozinkami naplnit papričku. Plníme raději menší skleničky, abychom obsah spotřebovali co nejdříve. Rozinky plníme 1 cm pod okraj sklenice, nabobtají.

4

Sklenice můžeme skladovat v chladničce, nebo je zavaříme. Zavařujeme při 80 °C, abychom zachovali alespoň nějaké zdraví prospěšné látky v medu. Rozinky se přibližně za měsíc nafouknou a dají se jíst jako chuťovka k sýrům, masu i jen tak. Na internetu jsem objevila radu, že výborně chutnají napíchnuté na párátku a obalené v čokoládě. Přeji dobrou chuť!

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.