Přejít k hlavnímu obsahu

Jak namíchat koktejly z tequily | recepty na míchané nápoje

Jak namíchat koktejly z tequily | recepty na míchané nápoje

Jak namíchat koktejly z tequily | recepty na míchané nápoje. Koktejly, nápoje míchané z několika druhů alkoholických i nealkoholických nápojů, jsou oblíbeným pitím po celém světě při jakékoli příležitosti. Zajímavou skutečností je to, že největší vzestup oblíbenosti koktejlů nastal v Americe ve 20. letech minulého století, kdy byla na celém území vyhlášena prohibice a přídavek jiného nápoje zamaskoval nevalnou chuť načerno páleného alkoholu. A protože 24. července se slaví Den tequily, v našem článku si můžete přečíst několik tipů na koktejly právě s tímto alkoholem. Snadno si je namícháte i doma.

Co je potřeba

viz jednotlivé kroky

1

Tequila Sunrise

Klasika s barvou odpovídající názvu, jež připomíná vycházející slunce. Nalijte 4,5 cl tequily a 9 cl pomerančového džusu do vysoké sklenice s ledem, zamíchejte, přidejte 1,5 cl grenadiny a už nemíchejte, vznikne dvoubarevný efekt. Ozdobte plátkem pomeranče.

2

Tequila Sunset

3,5 cl tequily, 9 cl pomerančového džusu, 1,5 cl ostružinové brandy, led – postup stejný, místo východu slunce barva koktejlu připomíná jeho západ.

3

Margarita

Asi nejznámější koktejl podávaný ve sklenici s okrajem potřeným citronovou nebo limetovou šťávou a obaleným solí. Budete potřebovat 3,5 cl tequily, 2 cl Cointreau a 1,5 cl šťávy z limety nebo citronu. Protřepejte v šejkru a přes sítko nalijte do sklenice. Ozdobte plátkem limety.

Jak namíchat koktejly z tequily | recepty na míchané nápoje
4

Acapulco

Do sklenice s několika kostkami ledu nalijte 3 cl tequily, 3 cl bílého rumu, 6 cl ananasového džusu a 6 cl grapefruitového džusu. Lehce promíchejte, ozdobte kouskem ananasu.

5

Melounová Margarita

Do mixeru vložte hrst ledu, 250 g vodního melounu, 6 cl tequily, 2 cl limetové šťávy a 3 cl pomerančového likéru. Zhruba 30 sekund mixujte (z ledu musí vzniknout tříšť). Přelijte do sklenice a ozdobte limetou a kouskem melounu.

 

Jak namíchat koktejly z tequily | recepty na míchané nápoje
Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak připravit domácí mojito | recept
Jak připravit domácí mojito | recept
Jak připravit domácí mojito | recept. Osvěžující koktejly bezpochyby patří k parným letním měsícům, ale také ke každé pořádné párty. Není však třeba z…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.