Přejít k hlavnímu obsahu

Jak nastavit světlo při natáčení? | rady

05. Listopad 2019

Jak nastavit světlo při natáčení? | rady. Ať už natáčíme uvnitř nebo venku, vždy se jedná o stejný problém. Jak nastavit světlo, aby na záběru šlo vůbec něco vidět? Odpověď na tuto otázku je: Velmi jednoduše.

Co je potřeba

videokamera

1

Při natáčení existuje spousta situací, ve kterých si musíme sami upravovat osvětlení nebo pozici zabírané oblasti. Pro video je světlo největší nepřítel, protože převážně na venku se stále mění a tím pádem musíme stále uzpůsobovat citlivost kamery na cloně.

2

V případě, že jsme uvnitř v sále, je důležité, aby pódium bylo osvětleno více než zbytek prostor. Pokud je to možné, zbytek prostor by měl být v přítmí, které zajistí, aby středem pozornosti bylo skutečně pódium.

3

Při natáčení venku si musíme všímat v jaké pozici je slunce a také si musíme dát pozor na to, abychom nenatáčeli zbytečně dlouho, postupem času totiž slunce postoupí a úroveň světla se úplně změní.

4

Abychom při práci venku měli co možná nejlepší kvalitu obrazu, měli bychom mít slunce za zády, aby se v obraze neukázaly odlesky světla. Kvůli tomuto problému se mnohdy vrhá, pokud to jde, stín na místo nebo na osobu, která je snímána.

Někdy není možné světlo ovlivnit a proto se musíme smířit s upravováním bílé clony skrze kameru.

Autor: Djemba
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.