Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o pleť, aby byla neustále krásná a svěží?

20. Duben 2020
Jak pečovat o pleť, aby byla neustále krásná a svěží?

Pokud pokožce nedopřejete správnou péči, začne se ztrácet pružnost, krása, ale i mladistvý vzhled. Odličování a čištění pleti však nestačí, je nezbytné používat ještě i správné přípravky, které pokožce dodají potřebné živiny. V kosmetické výbavě by vám tak neměly chybět přípravky jako peeling, pleťová maska, sérum a krém. Jak by každodenní péče měla vypadat? Jak postupovat?

1

Odličování a čištění pleti

Velice důležitý a zásadní krok je odličování a čištění, což byste měli provádět ráno a večer. Jedině tak totiž dokáže pokožka absorbovat živiny. Pokud byste navíc tento krok vynechali, brzy by se vám totiž mohly objevit ucpané póry, které jsou nevzhledné. Dávejte si pozor na to, že odličovací přípravek by měl odpovídat vašemu typu pleti, protože je rozdíl, jestli ji máte suchou, mastnou, nebo smíšenou. Jak pečovat o pleť? Co si ještě dále pořídit kromě odličovací vody?

2

Pleťová maska alespoň jednou za týden

Sice se peeling a pleťová maska nepoužívají každý den, ovšem alespoň jednou za týden byste tento krok měli zařadit do své rutiny. Pomocí peelingu se zbavíte odumřelých kožních buněk, podpoříte tím prokrvení pokožky a také její regeneraci. Po peelingu naneste masku s dostatečnou výživou, ta zajistí mimo jiné i hydrataci.

3

Pleťové sérum a krém na závěr

V dalším kroku péče o pleť nanesete krém. Ještě před ním aplikujte sérum s jemnou a lehkou konzistencí, jež pronikne hluboko do pokožky. Zakoupit se dají séra na rozšířené póry, s kyselinou hyaluronovou i liftingové sérum. Závěrečný bod je pleťový krém, u něhož se zase rozhodujete podle toho, jakou máte pleť. Potřebujete něco na citlivou pokožku, nebo už něco proti vráskám?

V poslední době se do popředí prodrala korejská péče o pleť. U korejské kosmetiky si uživatelky pochvalují skutečnost, že obsahuje přírodní, často až kuriózní suroviny. Šnečí extrakt, hadí jed, ale i včelí jed. Dbejte na to, abyste na svou pokožku nanášeli kvalitní přípravky, protože jedině tak se neobjeví nevzhledné pupínky a další nedokonalosti.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pečovat o pleť v zimě
Jak pečovat o pleť v zimě
Jak pečovat o pleť v zimě | rady a tipy. O pleť se musíme starat celý rok. Zatímco v létě ji chráníme především před slunečními paprsky, v…
Jak se starat o pokožku po holení | rady
Jak se starat o pokožku po holení | rady
Jak se starat o pokožku po holení | rady. Naše citlivá pokožka má tendenci bránit se všem zásahům zvenčí a holení pro ni není zrovna příjemná záležito…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.