Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o vysušené a popraskané ruce

08. Květen 2020

Popraskané a vysušené ruce jsou velmi nepříjemné, obzvláště popraskané ruce působí nepříjemnou bolest při každém dotyku. K vysušení a popraskání často dochází vlivem mrazu, ale příčin je mnohem více. Nemusíte se obávat nejhoršího, na tyto problémy existuje mnoho cest, jak se jich velmi rychle zbavit. Problémy s popraskanýma rukama mohou již brzy patřit minulosti, přečtěte si nejlepší způsoby, jak to řešit.

1

Měsíčková mast

Měsíčková mast je vhodná pro popraskané i vysušené ruce, které budou hydratovanější a měsíček se postará o rychlejší zahojení bolestivých ran. Je vhodné mast použít při popraskání od mrazu i od fyzické práce.

2

Konopná mast

Velmi účinné řešení, konopné masti jsou velmi levné a dopřeji velmi rychlou regeneraci poškozené pokožky. Na ruce je aplikujte pravidelně.

3

Noční a denní krémy

V drogériích jsou k dipozici účinné noční i denní krémy na hydrataci pokožky a její obnovení. Muži mohou používat stejné přípravky jako ženy. Pokud není přes den čas na aplikaci masti, tak si vždy vyberte noční krémy, které necháte přes noc působit.

4

Rukavice

V zimě noste rukavice neustále u sebe. Nemusí se jednat o velké a těžké rukavice, drobné látkové rukavice se snadno vejdou i do kapsy. Nebezpečné jsou i krátké změny teplot. Rukavice používejte i na noc, ovšem než látkové tak raději igelitové. Používejte je vždy po aplikaci nočního krému. Rukavice způsobí, že vám krém bude na ruce působit intenzivněji a že si ho neotřete na peřinu a nezašpiníte postel. Jestliže ve svém zaměstnání pracujete manuálně a často si ničíte ruce, tak i v práci využívejte rukavice. Doporučené jsou plátěné rukavice, které mají pogumovanou oblast prstů i dlaně a jsou elastické.

5

Saponáty

Pokud jste přes den v kontaktu s různými chemikáliemi, tak se před nimi chraňte. V domácnosti jde především o saponáty na mytí nádobí, které mohou být velmi dráždivé. Řešením je nákup mycích prostředků šetrných na ruce. Pokud používáte chemické prostředky i na jiné práce, tak se chraňte gumovými rukavicemi.

6

Olivový olej

Jedná se o šetrnou variantu pro ruce. Olivový olej působí velmi pozitivně jak na praskliny, tak i na vysušené ruce, je zcela nezávadný a je doporučené si s ním namazat ruce i několikrát denně.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak udělat domácí opalovací olej
Jak udělat domácí opalovací olej | rady a tipy. Nedůvěřujete chemickým látkám v opalovacích krémech? Hledáte přírodní a jednoduchý způsob jak se ochrá…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.