Přejít k hlavnímu obsahu

Jak podpořit růst vlasů?

15. Říjen 2020
Jak podpořit růst vlasů?

Máte řídký vlasový porost, nebo toužíte po bohatých dlouhých vlasech a ony ne a ne narůst? Zkuste osvědčené babské rady i přípravky, které jsou zaměřené na podporu růstu. Některá z metod určitě zafunguje i vám.

Vlasy rostou stále, denně narostou o 0,3 až 0,4 mm, což dělá zhruba jeden cm měsíčně. V mládí mohou růst i rychleji, ve stáří naopak pomaleji. Existují však způsoby, jak růst podpořit.

1

Vyživujte své vlasy zevnitř

Aby vlasy rostly, potřebují patřičnou výživu, respektive vitaminy, antioxidanty, minerály, aminokyseliny a stopové prvky. Důležité jsou především omega 3 nenasycené mastné kyseliny (získáte je například z lněných semínek či rybího oleje), selen, železo, zinek a vitaminy A, D, E, K, C. V lékárnách či obchodech s doplňky stravy najdete přímo přípravky určené na růst vlasů, které obsahují komplex minerálů a vitaminů.

2

Jezte dostatek bílkovin

Vlasy se z velké části skládají z proteinu, takže ho potřebujete přijímat dostatečné množství. Konzumujte tedy maso, vajíčka, sójové produkty, fazole a ořechy. Tělo si pak dokáže produkovat keratin, jenž je stavebním prvkem vlasů.

3

Masírujte si vlasovou pokožku

Masáž vlasové pokožky rozproudí krevní oběh, takže se k vlasovým folikulům dostanou živiny. Abyste pozorovali nějaký efekt, je vhodné masáž provádět denně před spaním zhruba jednu až tři minuty. Můžete využít i některý speciální masážní přípravek.

4

Pořiďte si šampon na růst vlasů

Šampon je vždy třeba vybírat dle složení a také podle toho, k čemu má být určen. Účinek šamponu na lupy, na barvené vlasy nebo právě na růst vlasů se totiž liší. Šampon na růst vlasů může být dražší, ale určitě to s ním nevzdávejte po jedné lahvičce. Pro dosažení výsledků je třeba ho používat dlouhodobě. Zvolte si tedy nějakou značku a dejte jí dlouhodobější šanci. Střídání několika produktů pro růst vlasů vašim vlasům neprospěje.

5

Nezapomínejte na kondicionér

Tato rada nevede úplně k rychlejšímu růstu, nicméně pomáhá vlasům působit plnějším dojmem. Navíc je vyživuje, brání třepením, vy je nebudete muset tak často stříhat, a tím pádem rychleji narostou. Jde o správnou péči. Nemusíte vlasům třikrát týdně dopřávat masku, ale určitě si pořiďte kondicionér. Aplikujte ho opravdu po každém mytí. Věděli jste, že šampon vlas otevře, aby ho mohl vyčistit, a je to právě kondicionér, kdo ho zase uzavře? Po použití kondicionéru je tedy vlas také hladší.

6

Pravidelně vlasy zastřihujte

Jde-li vám o dlouhé vlasy, choďte pravidelně ke kadeřnici. Každých 6-8 týdnů by vám měla zastřihnout konečky zhruba o půl centimetru. Tyto konečky totiž vlasy zbytečně zatěžují a brání jim v růstu.

7

Chovejte se k vlasům šetrně

Vlasům škodí častá tepelná úprava (žehlení, kulmování, fénování), barvení, česání za mokra, používání nešetrných přípravků. Vyhýbejte se zejména šamponům obsahujícím sulfáty, silikony a parabeny, ty vlasy zbytečně zatěžují.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak udělat domácí opalovací olej
Jak udělat domácí opalovací olej
Jak udělat domácí opalovací olej | rady a tipy. Nedůvěřujete chemickým látkám v opalovacích krémech? Hledáte přírodní a jednoduchý způsob jak se ochrá…
Kdy a proč začít užívat kolagen?
Kdy a proč začít užívat kolagen?
Jakmile se začnete přibližovat třicátému roku života, můžete na sobě začít spatřovat celou řadu změn. Vaše vlasy mohou být mnohem jemnější, na obličej…