1

Zapomeňte na opakování učiva a soustřeďte se na režim

Období prázdnin všechny děti milují. Tolik volného času a žádné povinnosti. S příchodem září se ale malí uličníci musí opět naladit na školní režim. Vy, jakožto rodiče můžete dětem trochu pomoci. Neopakujte učivo a raději děti nechte, ať si užijí zbytek léta. Učit se budou celý školní rok. Místo toho zaveďte pravidelnější režim. Děti zahánějte do postele dřív a také jim nastavte dřívější budíček, ať pro ně není návrat do školy šokem.

2

Věci potřebné k učivu běžte nakupovat společně

Dětem nezapomeňte nakoupit potřebné pomůcky. Některé školy dávají seznam věcí dřív, jiné až v září. Kromě učebnic a sešitů budou děti potřebovat také tašku do školy, oblečení a boty na cvičení, pomůcky na výtvarnou výchovu a další věci v závislosti na konkrétní škole. Se školákem běžte pomůcky nakupovat společně. Trochu ho to na návrat do školních lavic naladí a bude mít možnost vybrat si i to, co se mu opravdu líbí. Výbava pro školáka nebývá levná, ale obchodní řetězce poskytují pro tuto příležitost výhodné akce. Podívejte se například na akční leták Tesco, kde seženete všechny věci pro školáky na jednom místě.

3

Jak připravit na školu malého prvňáčka

Specifickou skupinu představují prvňáci. Ti většinou vůbec netuší, co je ve škole čeká, a někteří mohou mít z nového prostředí i obavu. Většina dětí na konci předškolní docházky dosáhne potřebné zralosti. Pokud máte jakékoli pochybnosti, jestli už je dítě připravené, konzultujte je s pedagogem ve školce. Prvňáček musí nějakou dobu vydržet bez rodičů, být samostatnější než ve školce a poslouchat učitele. Prvňákům vysvětlete, že ve škole platí jiná pravidla a budou si muset zvyknout na nové rituály. Například pokud zazvoní, musí si sednout do lavice, v jídelně si sami odnášejí jídelní tác, během hodiny nemohou vyrušovat. Žádný strach, většina prvňáčků zvládne školní docházku bez větších obtíží.

Tip na závěr: Chystáte se dětem připravit do školy zdravou svačinku? Přečtěte si pár receptů na ovocné smoothie.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Zdroje informací

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
0
Zatím nehodnoceno