Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit Margaritu

21. Červen 2019

Mexické Acapulko, rok 1948: Margarita Samesová míchá na velké společenské akci nový koktejl. Ten se za čas stane nejobjednávanějším koktejlem na světě vůbec. Není sice jasné, zda je autorem koktejlu určitě Margarita Samesová, jasné ale je, jak si Margaritu můžete připravit sami doma. A tady je recept.

Co je potřeba

tequila 4 cl,
Triple Sec 2 cl,
limetová šťáva 2 cl,
sůl,
drcený led

1

Koktejl z tequily obvykle připravujeme s pomerančovou a limetkovou šťávou, známé jsou ale i různé varianty míchaného alkoholického nápoje. Jak přípravu nápoje začít? Na okraji koktejlové sklenky vytvoříme slanou krustu.

2

Do shakeru vložíme tequilu, Triple Sec, což je třikrát destilovaný likér z pomerančové kůry, a limetovou šťávu a vše protřepeme. Připravený drcený led můžeme smíchat v shakeru s nápojem, anebo umístit spíše do sklenice zvlášť.

3

Margaritu nakonec opatrně nalijeme do sklenky tak, aby se neporušila krusta ze soli. A je hotovo.

4

Margaritu podáváme podle receptu dozdobenou o kousek omyté limetky.

Oficiální norma IBA (seznam koktejlů International Bartenders Association) uvádí, že koktejl Margaritá má tvořit 50% tequila, 29% pomerančový likér a 21% čerstvě vymačkaná limetová šťáva. 3.5 cL (7 dílů) tequila 2 cl (4 díly) pomerančový likér 1.5 cL (3 díly), limetková šťáva Pro výrobu (namíchání) tohoto nápoje je vhodné i jiné ovoce, například mango, broskev, jahoda banán, meloun nebo maliny.

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak udělat piškotové lívance | recept
Piškotové lívance | recept. Lívance a palačinky patří k dlouhým víkendovým ránům, kdy není kam spěchat a stojí za to si trochu polenošit. Aby se z oby…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.