Přejít k hlavnímu obsahu

Jak rozdělovat poštu v emailové schránce | rady

04. Listopad 2020

Jak rozdělovat poštu v emailové schránce | rady. Dostáváte do emailové schránky stovky emailů a nestíháte je číst? Reklama, spam, obchodní i osobní korespondence... Na jednoho člověka je toho někdy přespříliš. Co dělat, aby vám důležité emaily neunikly, a abyste se těm nejméně důležitým nemuseli věnovat?

1

Využívejte například Outlook Express

Nespoléhejte na emailové schránky, které jsou poskytovány zdarma. Google, Seznam, Centrum... Ani jedna zmíněná internetová společnost vám nezaručí, že o své důležité emaily nepřijdete. To dnes dobře vědí desítky tisíc uživatelů, kteří ze dne na den přišli o obsah celé své schránky při různých výpadcích. Je třeba emaily zálohovat. Využijte k tomu program například Outlook Express, který bude vaši emailovou schránku pravidelně sledovat a novou poštu stahovat do vašeho počítače.

2

Třídíme poštu

První možností, jak třídit poštu, je složkovat určitý druh pošty. Do každé tematické složky vám bude přicházet konkrétní druh emailů. Další možností je selekce podle určitých klíčových slov - pokud název emailu či jeho tělo obsahuje určitá klíčová slova, pak se zařadí do konkrétní složky. Stejně tak můžete třídit podle odesílatele. Jak na to? Otevřete si program Outlook Express. Ikonku naleznete obvykle v nabídce Start, pak Programy, Outlook Express (či jiný klient).

3

Vytvořte si novou složku. Klikněte na Soubor, pak Složka, a posléze Nová složka, kterou pojmenujte.

4

Teď je třeba nastavit filtr. V sekci Nástroje nastavte filtr - přidejte nové pravidlo pro příchozí poštu. Chcete-li konkrétní typ pošty přesouvat do určité složky, zvolte tuto variantu. Zavedli jste si nové pravidlo - například přesun konkrétní pošty do konkrétní složky.

5

Podobně si můžete nastavit i přesun nepotřebné pošty. Častokrát se nám totiž stane, že na nějaké internetové stránce zatrhneme, že chceme přijímat reklamu do emailové schránky. Víc takových serverů a denně vám mohou přicházet i desítky takových emailů, které stejně nikdy nečtete. Nastavte si přesun takové pošty přímo do Koše, ideální by bylo samozřejmě zrušení zasílání přímo u zdrojového serveru.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.