Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se masírovat v domácích podmínkách | návod

09. Duben 2022

Jak se masírovat v domácích podmínkách | návod. Záda jsou hlavní nosnou strukturou těla, a proto je dobré začít masáží právě zde. Na zádech vedou nervové dráhy vycházející z míchy do všech částí těla. Důkladná masáž má proto většinou okamžitý, úlevný výsledek a naše záda si to určitě zaslouží. Poradíme vám jak na to, abyste si masáž užili.

 

Co je potřeba

  • masážní olej
1

Masírovaný si lehne na břicho a paže dá volně podél trupu. Stočíme ručník a podložíme masírovanému nohy. Pak masírovaného natřeme masážním olejíčkem.

 

2

Usadíme se u hlavy masírovaného a začneme pomalu dlouhými tahy roztírat olej po zádech. Těmito tahy nejen roztíráme olej, ale i zahříváme sval, který budeme masírovat. Ruce jemně položíme na horní část zad a vydáme se podél páteře dolů, směrem ke středu zad. V oblasti kříže ruce rozdělíme a přejdeme ke stranám hýždí. Poté vedeme tah podél boků nahoru, až na ramena. Opakujeme dokud celá záda důkladně nepromažeme. Masírujte intuitivně, kde se zdá sval zatuhlý, nebojíme se přitlačit. Vynecháváme hroty lopatek a netlačíme na obratle páteře. To jsou místa, která přenecháme odborníkům.

 

3

Když jsme namasírovali záda, zaměříme se na ramena, jedno po druhém. Budeme kroužit podél lopatky. Poté přidáme na důrazu a prohněteme svalnaté části ramen. Trapézový sval zpracováváme tlakem palců.

4

Dalším tahem je hnětení ramene. Střídavě rukama rytmicky tiskneme menší úseky svalstva. Za současného hnětení svalstva a kůže v oblasti lopatky na straně zad a na rameni samotném sledujeme obrysy trupu.

5

Vyvíjíme tlak palci podél páteře. Začneme na základně krku a krátkými pevnými pohyby vtlačujeme střídavě palce do rýhy podél páteře. Vydáme se směrem dolů až doprostřed zad, pak jedeme zpět ke krku a postup opakujeme.

6

Budeme masírovat rameno ze strany. Přesuneme se z boku k trupu masírovaného. Jednou rukou zlehka nadzdvihneme paži a opatrně mu jí položíme za záda. Rukou ve tvaru mističky mu přidržíme rameno. V této poloze se zvýrazní lopatka a bude se nám lépe masírovat. Masírujeme okolí lopatky. Konečky prstů opisujeme na lopatce malé kroužky. Objedeme celou oblast lopatky. Než vyměníme masírovanou ruku, masírovaný otočí hlavu na druhou stranu.

7

Prohněteme prsty celou kožní řasu podél páteře. Začneme nahoře u krku, dojedeme až ke kostrči a zase se vracíme. Několikrát opakujeme. Vždy na každé straně alespoň třikrát.

8

Palci promasírujeme kostrč a její okolí. Potom prohněteme i hýždě a oblast kyčelního kloubu.

9

Na závěr opět několikrát jemně pohladíme celá záda a když budeme mít štěstí, tak se s masírovaným vyměníme a necháme se zase hýčkat my.

 

Autor: Jana P.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pečovat o pleť v zimě
Jak pečovat o pleť v zimě | rady a tipy. O pleť se musíme starat celý rok. Zatímco v létě ji chráníme především před slunečními paprsky, v…
Jak čerpat energii ze stromů
Jak čerpat energii ze stromů | rady a tipy. Pokud si občas jen tak sednete ke stromu a relaxujete, možná se Vám již stalo, že jste se po chvíli cítili…
Jak na citlivé zubní krčky
Jak na citlivé zubní krčky | rady a tipy. Jakmile zuby začnou bolet, je zle. Často si myslíme, že jde o zubní kaz, ale někdy jsou na vině bolavé, obna…
Jak vyrobit domácí masážní gel | DIY
Jak vyrobit domácí masážní gel | DIY. Trápí Vás bolavá záda, namožené či ztuhlé svaly nebo se potřebujete uvolnit po náročném dni či sportovním výkonu…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.