Co je potřeba

  • tužka
  • papír
  • notebook
  • wifi
1

Zcela klíčová je v tomto případě četba knih. Čím více knih přečtete, tím bohatší slovní zásobu budete mít. Můžete číst noviny a články na internetu, nebo se usadit s dobrou knihou doma po škole či po práci. Pokud je vaše sbírka knih omezená, doporučujeme založit si průkazku ve veřejné knihovně. Pamatujte si, že ani čtečka a knihy v PDF klasickou papírovou knihu nikdy nenahradí.

2

Začněte se zajímat o gramatiku českého jazyka. Plánujete-li, že se psaním budete živit, chcete si touto formou přivydělávat, nebo toužíte umět psát kvalitně z jakéhokoliv jiného důvodu, je znalost gramatiky další důležitou částí celého procesu. Na internetu existuje velké množství internetových portálů, které se na tuto problematiku zaměřují. Existují také odborné kurzy, které vás správnou gramatikou provedou i s odborným výkladem.

3

Začněte psát. Je jedno, zda se bude jednat o krátkou povídku pro vaše blízké, blog, nebo o seminární práci. I přesto, že začátek může být nejprve těžký, vydržte u psaní a buďte trpěliví, i když vám to zpočátku nepůjde. Můžete si stanovit limity, kdy se psaní budete věnovat, nejprve postačí deset minut denně a postupem času můžete tento limit navyšovat.

4

Dávejte své texty číst jiným lidem. Můžete se přihlásit na nejrůznější fóra nadšenců psaní, nebo své prvotiny dejte přečíst kamarádům a rodině (zvláště v případě, že se bojíte vystoupit se svou prací veřejně). Zpětná vazba je velmi důležitá, díky ní můžete odhalit své slabiny nebo těžkopádnost textu. Často vás také obohatí o nové náměty nebo netradiční pohledy na věc.

Tipy
  • Noste s sebou poznámkový blok, do kterého si pište veškeré nápady a náměty. Nebudete je muset stále držet v hlavě.
  • Pokud píšete a nejste si jistí gramatickou správností některého slova, používejte Internetovou jazykovou příručku Ústavu pro jazyk český, kterou naleznete zde: http://prirucka.ujc.cas.cz.
Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
5
Average: 5 (1 vote)