Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se objednat, když hledáme službu „dentální hygiena Praha“?

01. Únor 2022

Zdravé zuby jsou čisté zuby. Osvěta je dnes poměrně velká, a tak už téměř každý ví, že pouhé čištění zubů zubním kartáčkem k zachování zdravého chrupu nestačí. Dokonce ani ti pečliví, kteří si čistí zuby mezizubními kartáčky či nití, nevyčistí zuby tak dokonale jako profesionál. Proto by mělo být samozřejmostí zajít dvakrát v roce na dentální hygienu. V čem je problém? Zejména v tom, že objednat se na dentální hygienu mnohdy dlouho trvá. Třeba dentální hygiena Praha je doslova nedostatkovou službou. Novým pomocníkem je Dentomat, kde mimo jiné najdete seznam dentálních hygieniků podle jednotlivých městských částí.

Najděte si konečně svého dentálního hygienika

Pokud máte lepšího stomatologa, ke kterému pravidelně chodíte, je dost pravděpodobné, že poskytuje i služby dentální hygieny. Většinou vás objedná k dentální hygienistce na stejné klinice, nebo pokud jde jen o samostatnou stomatologickou ordinaci, doporučí vám některé externí pracoviště dentální hygieny. Problém je, že vám nemusí vyhovovat polohou, ale ani službami a cenami. To byste si pak raději našli na dentální hygienu někoho jiného. Někdy též ke stomatologovi chodíme méně, protože máme zuby zcela v pořádku. Ale prevenci na dentální hygieně bychom rozhodně vynechávat neměli. Často je to právě dentální hygienistka, která nás upozorní na to, že máme na zubu kaz a potřebujeme se objednat k zubaři.

TIP: Dentální hygiena Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 5, Praha 6, Praha 8, hygiena Praha, zubní hygiena Praha, zubař Praha, dentální hygiena Brno – přestaňte konečně hledat nazdařbůh kontakty a zkoušet na vlastní kůži kvalitu služeb dentální hygieny bez doporučení. Projekt Dentomat.cz představuje osvědčené odborníky na dentální hygienu a jejich ordinace.

Kdy a proč na dentální hygienu?

Obecně panuje názor, že byste své dítě měli vzít na dentální hygienu poprvé v jeho čtyřech letech a od té doby ji pak pravidelně navštěvovat dvakrát v roce. Jste již dávno dospělí, ale na dentální hygieně jste zatím nebyli? Budete překvapeni, když se dozvíte, že jste si třeba třicet let nečistili správně zuby. A nedivte se! Vývoj jde v této oblasti kupředu a zachování si vlastního chrupu je závislé především na pečlivé hygieně. Jenomže zubní kámen se nám na zubech usazuje i při nejpečlivějším čištění. Dentální hygienistka vám usazeniny odstraní. Tam, kde jste se třeba až doposud nemohli dostat pořádně mezizubním kartáčkem, se po čištění u profesionálů konečně dostanete.

Pravidelná dentální hygiena je prevencí proti kazům, parodontóze, ale vede též k lepšímu a bělejšímu vzhledu našich zubů. Ať již tedy hledáte pro své zuby zdraví či krásu, na dentální hygieně vám pomohou.

Jaké služby čekat od dentální hygieny?

Určitě vás na dentální hygieně naučí lépe čistit zuby a doporučí vám i vhodné pomůcky na čištění zubů – kartáčky, mezizubní kartáčky, moderní elektrické čisticí pomůcky i ústní vody.

Dentální hygienistka vám pak vyčistí zuby pomocí speciálních sofistikovaných metod. Zákrok není nijak bolestivý, takže se ho rozhodně nemusíte obávat. Od hygienistky odejdete se zuby tak hladkými, jaké jste ještě, či již dlouho neměli.

Trápí vás na zubech různé pigmentové skvrny? Objednejte se na pískování zubů, tzv. airflow. Během zhruba 30 minut vám na dentální hygieně obnoví vaši přirozenou barvu zubů a zbaví vás fleků od čaje, kávy či vína. Potraviny a nápoje naše zuby barví a na dentální hygieně nás umí zbavit těchto nežádoucích fleků. Airflow zuby přímo nebělí, pouze vrací zubům původní odstín.

Chtěli byste zuby ještě bělejší? V tom případě se objednejte na bělení zubů. Bělení můžete absolvovat v ordinaci, nebo jako domácí bělení, ke kterému vám na dentální hygieně dají veškeré potřebné pomůcky. Bělení se dělá chemickou cestou. Je bezpečné pro zdraví, ale může způsobit dočasně větší citlivost zubů. Pro domácí bělení existuje více funkčních metod – bělícími pery, páskami, či různými sety na bělení zubů. Ordinačních metod bělení je rovněž více, ale nejčastěji jde o kombinaci bělícího gelu a UV záření.

TIP: Zajímáte se o vše kolem zdravých a dokonalých zubů? Dentomat.cz je projekt, který tuto oblast sleduje a věnuje se zajímavostem a faktům nejen v oblasti dentální hygieny, ale i problémům se zuby obecně. Jeho obsah se oplatí sledovat. K současnému obsahu brzy přibudou recenze ordinací a hodnocení návštěvníků, detailnější informace o otevírací době, více kontaktů i ceníky. Těšit se do budoucna můžete i na automatické objednávání.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.