Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se správně odlíčit | rady

Jak se správně odlíčit | rady. Patříte mezi ženy, které bez nalíčení a dokonalého make-upu nevyjdou na ulici? Zvykla jste si na dennodenní vizuální úpravu obličeje, doladění pleti, zvýraznění očí řasenkou a konturou pro lepší pocit, vyšší sebevědomí anebo prostě být jen svá. Tak vám to vyhovuje, cítíte se lépe. To je zcela určitě v pořádku. Na upravenou a sebevědomou ženu se také každý rád podívá. Ale ta krása se zase musí večer před spaním odstranit. Je to stejný rituál jako třeba každodenní čistění zubů.

Co je potřeba

voda

mýdlo

odličovací emulze

denní a noční krém

odličovací ubrousky

vatové tampony

čistící mléka

tonika

peelingový krém

1

Stačí jen čistá voda?

K odlíčení vlažná nebo teplá voda nestačí. Pokožka se neodmastí, líčidla se dočista nesmyjí a póry se tak zanáší. Při dlouhodobém nedůsledném čistění pleti se póry mohou zanítit a vnikají na obličeji nepříjemné a neesteticky vyhlížející pupínky. Ani mýdlo není vhodné, což by se v kombinaci s teplou vodou mohlo zdát jako nevíc vyhovující, účinné a hlavně rychlé. Je známo, že mýdlo pokožku vysušuje. Ale přiznejme si, kdo z nás to takhle mnohdy neřeší? Přijdeme někdy později večer, jsme již unavené a voda s mýdlem poslouží k očistě celého těla včetně obličeje. Ale řekněme si, normální, neproblémová pokožka občas snese i mýdlo. Například mýdlo s obsahem glycerinu je vynikající.

2

Dopřejte pleti regeneraci a odpočinek

Jen dobře odlíčený obličej je předpokladem toho, že vaše pleť bude dobře dýchat a nabude zase svěžest. Netrapte vaši pleť nánosem make-upu vlivem nedostatečné hygieny nebo podceněním, jak líčidla smývat. K odlíčení slouží jen odličovací prostředky, nikoli čistící mléka neboli tonika.

3

Odlíčení očí

Líčidlo na řasách je nutné setřít s citem a technicky dobře, neboť černé šmouhy si následně rozmažete po celém obličeji. Na víčka přiložte tampony s odličovacím prostředkem, používejte jen speciální na oči, protože je šetrnější a nechte chvíli působit. Stačí jen několik tahů směrem dolů a setřete tak líčidlo z řas.

4

Odličovací emulze

Podle typu vaší pleti si zakupte ve speciální prodejně odličovací mléko nebo tonizující vodu, pěnivý odličovací gel a tímto pomocí vatového polštářku nebo buničiny pleť očistěte. Jemnými krouživými pohyby, na pleť netlačte, zbytečně ji nevytahujte, dokonale odstraníte a odmastíte zanesené póry na obličeji. Po setření všech nečistot obličej opláchněte, odličovací mléko vždycky smyjte vlažnou vodou.

5

Odličovací ubrousky nejsou pro pravidelné používání

I když jsou velice praktické, jsou určené jen pro některé situace. Oceníme je na cestách, ve spěchu, při potřebě odlíčit tvář ihned. Ale nejsou však určeny pro pravidelné každodenní používání a absolutně nenahradí kompletní sadu odličovacích přípravků.

6

Konečná fáze

Po proceduře odlíčení vyprahlou pleť podpoříme kvalitním denním nebo nočním krémem.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak využít marocký jíl | rady a tipy
Jak využít marocký jíl | rady a tipy. Koupelna často bývá přeplněná nejrůznějšími kosmetickými prostředky. V našem článku vám ukážeme, že je možn…
Jak využít rybíz černý pro zdraví
Jak využít rybíz černý pro zdraví | rady a tipy. Rybíz černý (a stejně tak i další druhy rybízu) patří mezi keře, jejichž plody jsou velmi zdravé…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.