Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zlepšit v učení | rady

17. Listopad 2023
Jak se zlepšit v učení | rady

Jak se zlepšit v učení | rady. Každý se v životě neustále učíme. Poznáváme nové věci, kultury i jazyky. Většina lidí si učení spojuje se školou a nemá na učení moc dobré vzpomínky. Jestli jste ti, co právě tímto obdobím procházejí, tak zkuste zlešit výsledky vašeho učení. Poradíme vám, jak na to.

1

Změňte přístup k učení

Nejdříve byste se měli snažit nemít k učení velký odpor nebo přímo nenávist. Zkuste zachovat klid a učební látku si systematicky rozvrhnout tak, aby vám učení šlo co nejlépe. Měli byste si předměty uspořádat podle různých druhů myšlení, aby se vám neslévaly dohromady (např.: matematika, cizí jazyk, dějepis ). Na učení se snažte najít části, které vás baví nebo alespoň trochu zajímají. Tím se vám změní postoj z MUSÍM SE UČIT na CHCI SE UČIT a to je při učení velmi důležité.

2

Učte se už ve škole, doma budete více času na jiné zájmy

Sešity, ze kterých se učíte, by měly být úhledné a dobře rozvržené. Pomůže vám to k lepšímu zapamatování učiva. Při hodinách zkuste učiteli věnovat co nejvíce pozornosti, zapamatujete si učivo lépe a tím méně se budete muset učit doma. Jestli vám něco z učitelova výkladu není jasné, tak se určitě zeptejte. Učitel vám danou látku vysvětlí srozumitejněji, než kdybyste se snažili ji pochopit sami z učebnice nebo z internetu. Domácí učení si rozvrhněte a stanovte si, po jakou dobu se budete učit. Po nějakém čase se vám z toho stane zvyk, půjde vám to lépe a nebudete se muset k učení přemlouvat. Jste-li v situaci, kdy se máte naučit hodně těžkou látku a nerozumíte jí, dejte si po každé půl hodině pětiminutovou přestávku. Tu zaplňte pohybem např.: chůzí nebo dělejte dřepy. Při učení si můžete látku předčítat nahlas nebo ji zkuste někomu jinému vysvětlit, tím si sami urovnáte učivo v hlavě.

3

Při učení se nerozptylujte

Při učení určitě nemějte puštěnou televizi nebo hudbu, odvádělo by to vaši pozornost. Pohodlná židle je pro učení samozřejmost. Tělo se vám lépe prokrví a nebudou vás bolet záda z lehkého předklonu hlavy. Jestli se učíte v uzavřené místnosti, nezapomeňte vyvětrat. Čerstvý vzduch je k dobrému učení také velmi důležitý.

Autor: bapro
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se naučit psát I rady a tipy
Jak se naučit psát I rady a tipy
Jak se naučit psát I rady a tipy. Umění psát je v dnešní době velmi ceněným nástrojem, díky kterému můžete získat mnoho zajímavých příležitostí. Máte…
Jak napsat esej | rady
Jak napsat esej | rady
Jak napsat esej | rady. Původní forma eseje vznikla podle francouzského literáta Michela de Montaigne, který své dílo pojmenoval Essais, což i tomuto…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.