Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si chránit srdce | rady

Jak si chránit srdce | rady

Jak si chránit srdce | rady. Zdravé srdce je jeden z nejdůležitějších předpokladů dlouhého života. Kardiovaskulární choroby postihují čím dál mladší populaci. Části faktorů, které je způsobují, můžeme zabránit. Zjistěte, jak si chránit srdce. Pár tipů pro zdravé srdce čtěte dále.

1

Faktory, přispívající nemocím srdce, dělíme na ovlivnitelné a neovlivnitelné. Mezi ty druhé patří genetika nebo vyšší věk. Do první skupiny se řadí hlavně kouření, vysoký tlak, cukrovka, obezita, tučná strava. Na zdraví srdce se podepisuje i nadměrná konzumace alkoholu nebo špatně léčené infekce. Přispět si k infarktu můžete i malým pohybem a stresem.

2

Kardiovaskulární choroby jsou v České republice opravdu velkým problémem. Tvoří padesát osm procent ze všech úmrtí. Průměr vyspělé Evropy je padesát procent. Nejčastější příčinou kardiovaskulárních nemocí je arteroskleróza – kornatění cév. Céva se naruší a do její stěny se ukládá tuk. To může vést až k jejímu uzávěru. Celá situace je o to nebezpečnější, že probíhá plíživě – pacienta nic nebolí a necítí problémy.

3

Jak předcházet chorobám srdce a cév? Změňte svůj přístup k životu. Místo řízku si dejte rybu se zeleninovou přílohou, omezte cukry a tuky, přestaňte kouřit a vyhýbejte se zakouřeným prostorám, zařaďte do svého denního programu minimálně půl hodiny fyzické zátěže. Vyberte si pohyb, který vás bude těšit. Pokud se hůře nutíte, zvolte plavání nebo tanec.

Varování

Pokud máte podezření, že s vaším srdcem není něco v pořádku, zajděte k lékaři. Svou anamnézu nezjistíte do té doby, dokud nebude znám rozbor lipidů v krvi. Lékař vás pravděpodobně odešle na kardiologické vyšetření. Návštěvu rozhodně neoddalujte. Jde o motor vašeho těla.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak bojovat proti lupům přírodní cestou
Jak bojovat proti lupům přírodní cestou
Jak bojovat proti lupům přírodní cestou | rady a tipy. Trápí Vás pokožka hlavy a vlasy plné lupů? Pokud se jich nemůžete zbavit používáním komerčních…
Jak bojovat s bolestí krční páteře
Jak bojovat s bolestí krční páteře
Jak bojovat s bolestí krční páteře | rady a tipy. Bolest krční páteře a s ní související další problémy bohužel v současné době trápí velkou spoustu l…
Jak vyrobit a využít karmelitské kapky
Jak vyrobit a využít karmelitské kapky
Jak vyrobit karmelitské kapky | návod. Karmelitské nebo karmelitánské kapky jsou bylinná tinktura, která se používá zejména při zažívacích potížích. C…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.