Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si doma vyrobit svou vlastní relaxační koupelovou sůl

Jak si doma vyrobit svou vlastní relaxační koupelovou sůl

Hledáte nápad na originální dárek? Tento návod dozajista poslouží. Ptáte se, proč byste si měli sami doma vyrábět sůl? Odpovím vám:
1) Je to skvělá věc do které můžete zapojit i malé děti. Ty baví hra na alchymisty.
2) Narozdíl od obchodů víte, co skutečně koupelová sůl bude obsahovat. Záleží vysloveně pouze na vás, co do ní dáte.
3) Máte možnost vyrobit si 100% přírodní koupelovou sůl s blahodárnými účinky pro Váš organismus.

Co je potřeba

hrubozrnnou sůl z Mrtvého moře
100% esenciální oleje (které jsou vhodné k masážím a koupelím)
bylinky
olivový olej
pořádný pytlík anebo nádobu s dobrým uzávěrem
případně potravinářské barvivo

1

Sůl. Ke tvoření můžete svým způsobem použít jakoukoli sůl. V drogérii je dostupná i hrubozrnná obyčejná sůl, ale doporučuji investovat do soli z Mrtvého moře, která má již sama o sobě blahodárné účinky. Nemusíte se obávat, sůl je dostupná v každé dobré drogérii, případně ve výtvarných krámcích na internetu.

2

Bylinky. Přidávají se pro zlepšení účinku, přirozené probarvení a provonění soli. Do nádoby můžete použít jednu, či kombinaci několika bylin. Můžete použít kvalitní čokoládu (ne méně než 70%), vanilkovou tříšť, med a podobně. U bylinek je potřeba dbát na to, aby se mezi sebou aromaticky ani léčebně nepopraly. Před přípravou koupelové soli bychom měli mít jasno jestli chceme uvolňovat, léčit, regenerovat anebo osvěžit, a podle toho také volit druh bylin. K dostání jsou v lékárnách anebo bylinkářství, kde vám také rádi poradí. Dále byste neměli opomenout na případnou alergii obdarovaného.

3

Míchání. Přichystejte si dostatečně velkou nádobu s víkem anebo pevný pytlík do nichž budete postupně sypat ingredience. Na dno nasypejte asi tři centimetry soli a na to vrstvu bylinek. Ve střídavém sypání pokračujte až do vytvoření poslední vrstvy soli.

4

Před uzavřením na vrch kápneme dvě kapky stoprocentního esenciálního oleje a malou lžičku olivového oleje. Zavíčkujte (v případě sáčku zauzlujte) a pořádně sůl protřepte. Sůl je de facto hotová. Doporučuji však nechat odležet. Přidání barviva je možné, buď si zakoupíte přes internet speciální barvivo pro koupelové soli, či použijete potravinové barvivo. Tímto zásahem však sůl přestane být přírodní. Poslední fází je jí pěkně zabalit. Do skleničky, či celofánového pytlíku, jak je vám libo. Fantazii se meze nekladou.

Tipy

- Nejčastěji využívané bylinky jsou například: levandule, máta, měsíček, čaj, meduňka, jitrocel, šalvěj a růže.
zdroj úvodní fotografie je:www.123rf.com
zdroj ostatních fotografií je: www.fler.cz/mishulka

Varování

- Při míchání nezapomínejte na to, že i přírodní látky mohou způsobit alergickou reakci. Berte proto v úvahu alergie svých bližních, a to jak u bylinek, tak u esenciálních olejů a potravinářských barviv.
- Dále si všímejte toho, že některé bylinky ani oleje nejsou vhodné pro těhotné.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zabalit láhev jako dárek | tipy
Jak zabalit láhev jako dárek | tipy
Jak zabalit láhev jako dárek | tipy. Jak zabalit láhev jako dárek? Je jedno k jaké příležitosti se rozhodnete darovat láhev, i její zabalení by mělo b…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.