Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si podomácku vyrobit medicínu při nachlazení | recept

Proti nachlazení už jsme vyzkoušeli mnoho receptů, ale je možné, že někdo z nás řekne, že je to asi jako s rýmou, kdy neléčená trvá týden a léčená sedm dní. Je pravda, že neexistuje nic, co by nachlazení jakoby mávnutím kouzelného proutku docela znegovalo. Ale když je nám těžko, dusí nás rýma nebo kašel a ještě k tomu máme trochu zvýšenou teplotu, vyzkoušíme rádi cokoliv, jen aby se nám alespoň málo ulevilo. A než sáhnete po nějakých lécích, vyzkoušejte tuhle podomácku vyrobenou a na přípravu jednoduchou domácí medicínu, třeba se budete cítit fyzicky o něco lépe.

Co je potřeba

kousek zázvoru
2 až 3 jablka
2 lžičky medu
2 stroužky česneku

1

Základem medicíny je jablko, zázvor, med a česnek. Hovořit o jablku, jak je pro naše tělo prospěšné, je jako nošení dříví do lesa. Připomeňme však kromě jablečné vlákniny a pektinu, kterou je jablko pověstné, ještě mnoho minerálů a vitamínů. Nemůže tady chybět ani úžasný včelí produkt med a osvědčený zázvor, který posiluje přirozenou obranyschopnost organismu.

2

Na domácí medicínu si připravíme dvě až tři jablka (podle velikosti, jaké máme po ruce). Omyjeme, vykrojíme jádřinec, ponecháme slupku. Stroužky česneku oloupeme a také opláchneme. Odkrojíme kousek kořene zázvoru (1 až 2 cm), oloupeme a rovněž omyjeme.

3

Připravené suroviny rozmixujeme v mixéru, česnek doporučuji nakrájet na plátky (při mixování se někdy kousek stroužku česneku dostane pod nožík mixéru a nerozdrtí se). Nakonec přidáme 2 lžičky medu a ještě krátce promixujeme.

4

Použití: medicínu užíváme celý den, je jedno v jakých časových intervalech. Můžeme zapíjet čajem, vodou, podle vašich dispozic.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak posílit imunitu | rady
Jak posílit imunitu | rady. Imunita neboli obranyschopnost je základem dobrého zdraví. Pečovat o zdravý životní styl, dbát o dostatečný přísun vitamín…
Jak vyrobit domácí masážní gel | DIY
Jak vyrobit domácí masážní gel | DIY. Trápí Vás bolavá záda, namožené či ztuhlé svaly nebo se potřebujete uvolnit po náročném dni či sportovním výkonu…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.