Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si ubrat několik let úpravou očních víček | zdraví a krása

01. Březen 2023
Jak si ubrat několik let úpravou očních víček | zdraví a krása

Jak si ubrat několik let úpravou očních víček | zdraví a krása. Oči jsou první, čeho si na druhém zpravidla všimneme. V očním okolí se také objevují první vrásky, ať už od smíchu, mhouření očí při prudkém světle nebo jako známka přirozeného stárnutí. Často si také můžete všimnout spadlých (povislých) horních víček – ptóze, která může mít několik příčin. Není to jen estetický problém, často způsobuje rozmanité potíže. Mezi ty nejčastější patří zhoršené vidění, omezení zorného pole, nadměrné slzení, unavené oči i psychické potíže pramenící ze vzhledu. Týká se to i vás? Pak si můžete přečíst článek, který jsem napsala na základě vlastní zkušenosti.

Jak začít řešit povislá víčka

Nejdříve navštivte lékaře, kterému se svěříte se svým problémem. Lékař vás odešle na potřebná vyšetření, aby se vyloučila nějaká závažnější příčina. Doporučí vám také vyšetření na očním, kde se domluvíte na způsobu řešení vašeho problému. Já jsem na doporučení zvolila operaci – blefaroplastiku. Tu vám mohou provést v nemocnici na očním oddělení, nebo také na oddělení plastické chirurgie. Názory na to, kde si nechat zákrok provést, se různí. Já na radu několika přátel zvolila plastického chirurga. Blefaroplastika se provádí ambulantně, nebo za příplatek v narkóze. Cena se různí podle pracovišť, zákrok jsem si hradila sama.

Co vás čeká při prvním setkání s lékařem – operatérem

Na vybraném pracovišti nebo u zvoleného lékaře si domluvte konzultaci. Čeká vás rozhovor, kde se dozvíte vše o průběhu operace, možných rizicích zákroku, seznámí vás s předoperační přípravou, průběhem operace i pooperačním průběhu a následné rekonvalescenci. Nestyďte se a ptejte se lékaře na vše, co vás zajímá. Lékař vám také nabídne možné způsoby řešení. Mně například rozmluvil operaci spodních víček, že ještě není nutná.

Bude se také zajímat o to, jaké léky užíváte a popř. doporučí, jaké před zákrokem vynechat. Pokud budete rozhodnuti zákrok podstoupit, domluvíte si termín. Na zákrok musíte mít doprovod, abyste se bezpečně dopravili domů.

Den D krok za krokem

Před zákrokem v místním znecitlivění se doma můžete nasnídat i si dopřát černou kávu. Po příjezdu na lékařské pracoviště si vás převezme zdravotní sestra a bude se vám věnovat. Dostanete lék na zklidnění (lze odmítnout) a analgetikum jako premedikaci. Také vás čeká focení, ve smlouvě je uvedeno, že z důvodů právních a vzdělávacích. Nebojte se zneužití fotografie, i to je ve smlouvě o provedení zákroku náležitě ošetřeno. Sestra vás zavede do převlékací kabinky v předsálí, přinese věci na převlečení, vy se svléknete se do spodního prádla a oblečete si ho. Součástí je i „slušivý“ čepeček. Pak vás odvede na zákrokový sálek a uloží na připravené lehátko. Bude-li vám chladno, můžete si nechat ponožky nebo vás zakryjí prostěradlem.

Jak to celé probíhá?

Lékař si nakreslí na kůži potřebné řezy. Píchne vám nad oči znecitlivující injekci. Nebolí to, jen ke konci lehce štípe a tlačí, u zubaře je to horší. Potře vám oči mastí a od této doby je budete muset mít zavřené. Celou dobu zákroku jsem nic necítila, ani následné šití, prostě absolutně bezbolestné. Celý zákrok trvá asi hodinu. V jeho průběhu s vámi sestry i lékař mluví a pokud jste hodně úzkostliví, sestra vás drží za ruku. Zkrátka super atmosféra a i legrace.

Když je vše hotovo, zalepí jizvu náplastí a pomohou vám při oblékání. Nesmíte se totiž předklánět. Doporučí vzít tabletku proti bolesti ještě před tím, než odezní znecitlivění. Já si celou dobu nemusela vzít žádnou, jasně že to trochu bolí, ale nic co by se nedalo vydržet. Důležité je často přikládat ledové obklady na jizvy, nepředklánět se a první dny spát v polosedu nebo s několika polštáři pod hlavou. Po operaci také musíte chránit oči před sluncem nošením brýlí.

Za týden vám vyndají stehy a budete vypadat o několik let mladší.

Jak si ubrat několik let úpravou očních víček | zdraví a krása

Tipy

Při spaní v polosedu se mi osvědčil cestovní návlek (polštářek na krk), aby mi nepadala hlava do stran.

Chladící gelové brýle se dostanou koupit v lékárně.

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Kdy a proč začít užívat kolagen?
Kdy a proč začít užívat kolagen?
Jakmile se začnete přibližovat třicátému roku života, můžete na sobě začít spatřovat celou řadu změn. Vaše vlasy mohou být mnohem jemnější, na obličej…
Jak a čím si zpomalujeme metabolismus
Jak a čím si zpomalujeme metabolismus
Metabolismus je látková přeměna. Díky působení enzymů dochází v těle k přeměně látkové a energetické. Metabolismus zahrnuje výstavbu nových životně dů…
Jak udělat domácí opalovací olej
Jak udělat domácí opalovací olej
Jak udělat domácí opalovací olej | rady a tipy. Nedůvěřujete chemickým látkám v opalovacích krémech? Hledáte přírodní a jednoduchý způsob jak se ochrá…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.