Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si udělat vánoční stromek na zeď do malého bytu

Jak si udělat vánoční stromek na zeď do malého bytu

Pro leckoho se blíží nejkrásnější svátky celého roku Vánoce, k jejichž symbolům patří nazdobený stromeček. Jsou mezi námi i ti, co bydlí v malém bytě nebo ti, kteří z různých důvodů nechtějí strojit stromek do stojánku. Pro všechny takové předkládám návod, jak si udělat jednoduchou dekoraci na zeď, připomínající stromeček. Výroba stromečku není složitá ani náročná na materiál. Větvičky si nastříháte na vycházce v lese, dřevo na kmínek tam také najdete a ozdoby si zvolíte podle sebe.

Co je potřeba

  • větvičky jehličnanu
  • kousek silnější větve, odřezek kůry nebo dřevěný kolík
  • vrtačka
  • háček na zavěšení
  • zahradnické nůžky
  • ozdoby podle svého výběru
1

Budeme potřebovat kousek silnější větve nebo odřezek z poraženého kmenu na kmínek. Vše se dá najít na vycházce v lese. Nejlépe tam, kde probíhala těžba dřeva, různých odřezků tam bývá mnoho, stačí si vybrat. Kmínek se dá udělat třeba i ze staré plotové plaňky natřené nahnědo. Nastříháme si větvičky jehličnanů. Dbejte na to, abyste stříhali větve ze spodních pater a raději z několika stromů. Po silných větrech nebo na místech, kde se kácí, bývá větví na zemi dostatek a nemusíte stříhat živé stromy.

Jak si udělat vánoční stromek na zeď do malého bytu
2

Vrtačkou navrtáme do dřeva díry na větve. Měly by být hluboké alespoň 0,5 cm, aby v nich větve dobře držely. Vrtáme je v jedné rovině vedle sebe, několik řad nad sebou, tak jak rostou patra na stromě. Z druhé strany navrtaného kmínku připevníme háček na zavěšení na zeď.

Jak si udělat vánoční stromek na zeď do malého bytu
3

Do navrtaných děr zasuneme připravené větve. Větve si zkracujeme podle potřeby, snažíme se vytvořit iluzi podélně rozříznutého stromku. Je lepší přinést si z lesa hodně členité větvičky, aby stromek vypadal hustý. Nejlépe se tvaruje jedlička, ale asi ne všude ji najdete.

Jak si udělat vánoční stromek na zeď do malého bytu
4

Stromek pověsíme na zvolené místo v bytě a dozdobíme dle vkusu a zvyklostí. Nemusíme vytvářet jen tvar stromečku, můžeme do navrtaného dřeva zastrkat větvičky různými směry a vytvořit si závěsnou dekoraci. Po svátcích kmínek nevyhazujte, poslouží i příští rok.

Jak si udělat vánoční stromek na zeď do malého bytu
5

Tipy

Ve městech vám větve darují i pouliční prodejci vánočních stromků.

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.