1

Některé nákupy jsou promyšlené, jindy si pořídíme to, co nám padlo sice do oka, ale po čase sebekriticky zhodnotíme, že už se nám to nelíbí. A také máme ve skříni věci, které nosíme hodně často. Najdeme tam i takové kousky, kterých se ani za nic nedokážeme vzdát, i když víme, že už je na sebe neoblékneme.

Než si začneme reorganizovat nový šatník, tak se nejprve zbavme toho, co je poškozené, malé, těsné, co vyšlo z módy, a nebo v čem se necítíme dobře. Je liché namlouvat si, že tentokrát opravdu zhubneme a nasoukáme se do šatů, v nichž jsme kdysi promovaly.

Zrovna tak zapřemýšlejme nejen nad střihem a velikostí, ale i nad materiály. Někdy neodoláme atraktivnímu „hadříku“, ale po dvou, třech vypráních se ukáže, jak nekvalitní materiál to je. Oblečení se vytahá, zežmolkovatí, pustí barvu, nedrží pohromadě. I takové musí pryč.

2

To, jak se oblékáme, záleží na našem věku, finančních možnostech, na tom, kde bydlíme, jakou děláme práci a jestli trávíme víc času doma, v přírodě nebo ve společnosti mezi lidmi.

Jestliže už je nám čtyřicet a více, měly bychom šatník postavit na několika nadčasových kouscích, které jsou z kvalitního materiálu a nepodléhají módním trendům. Je to například bílá košile, černé kalhoty, džínsy, trenčkot béžové, hnědé, šedé nebo modré barvy. Dobře střižený vlněný kabát nebo sako. Malé černé šaty, vlněná sukně na zimu, hedvábná na léto a třeba lněné, dlouhé šaty na léto.

3

Jakmile si budete pořizovat základní kousky na sebe, dbejte na to, aby se mezi sebou daly dobře kombinovat. A také, aby souzněly co do stylu a formálnosti. Když si takto své oblečení uspořádáte, pochopíte, že díky doplňkům pokaždé vykouzlíte jiný outfit. Přeci jen, kabelka, šálka, šátek nebo opasek se pořizují snadněji než kvalitní kabát, který by nám měl nějakou dobu vydržet.

Tipy
  • Nepodléhejte slepě nejnovějším módním trendům, když tušíte, že se v tom nebudete z jakéhokoli důvodu cítit dobře.
  • Nakupujte klidně s kamarádkou – čím víc jich je, tím lépe, ovšem poslední slovo byste měla mít vy.
  • Nenechte se zlákat k nákupu něčeho, na čem je obří sleva, když víte, že se to k vám stylově nebo barevně nehodí.
  • Zkuste se vyvarovat častého zlozvyku: pořídit si těsné oblečení v naději, že se vaše hmotnost upraví směrem dolů – tyto kousky oblečení obvykle zůstávají na ramínku, aniž bychom si je vůbec kdy oblékly na sebe.

Klíčová slova

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
5
Average: 5 (8 votes)