Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Barbados | tipy

01. Listopad 2019

Jak si užít Barbados | tipy. Barbados leží v oblasti známé jako Návětrné ostrovy. Nachází se zde plantáže s cukrovou třtinou, deštný tropický les a mangrovníkové porosty. Žije zde také létající ryba, která je dokonce ve znaku ostrova. Rybku můžete ochutnat třeba v sendviči ve fast foodu nebo v luxusní restauraci.

Co je potřeba

pas
vízum (po 28 dnech)
fotoaparát
pohodlné boty
zpáteční letenku

1

Víza

Do 28 dní nepotřebujete vízum. Pokud se chystáte zůstat na ostrově déle, připravte se na to, že si musíte vyřídit vízum.

2

Očkování

Žádné se nevyžaduje, některá se pouze doporučují.

3

Časový posun

Oproti našemu času je to 5 hodin.

4

Elektrické napětí

Napětí je v zemi 110 V, je nutné používat tedy adaptér.

5

Měna

Místní měnou je Barbadoský dolar 1 BBD. K výměně se doporučuje přivést si dolary.

6

Půjčení auta

K pronájmu je nutné mít mezinárodní řidičský průkaz a embosovanou platební kartu. Jezdí se vlevo.

7

Oblasti Barbados se dá rozdělit do dvou oblastí. První je západní a jihozápadní pobřeží, což je místem hlavních rezortů, pláže zde mají bílý až růžový odstín, moře je klidné a zcela lehce přístupné. Východní pobřeží je rájem pro surfaře. Hlavní sezona začíná v únoru a končí v květnu, kdy je zde období sucha. V červenci a srpnu se zde vyskytují četné srážky.

8

Místa

Neoblíbenějšími lokalitami jsou St.Peters a Hastings na jihozápadě. Hlavní atrakcí je zde potápění se ke korálovým útesům a k vrakům lodí. Nejdostupnějším vrakem je Berwyn v Carlisle Bay, který leží poměrně blízko břehu. Další oblíbenou atrakcí je celodenní výlet na katamaránu kolem západního pobřeží. Během plavby budete ochutnávat exotické koktejly, ke snídani dostanete koláčky s tropickým ovocem a k obědu grilované dobroty. Vrcholem výletu je vysazení v zátoce s mořskými želvami, se kterými si budete moci zaplavat. Východní pobřeží se navštěvuje méně, ale i sem je zajímavé se podívat. Najdete zde opuštěné divoké pláže Cave bay a Bottom bay, nachází se zde také staroanglické pompézní sídlo Sam Lord Castle.

9

Hlavní město Bridgetown je malé městečko, které lze projít za jedno odpoledne. Styl města je jako mix Londýna a karibské vesnice. Široké ulice lemované rumovými obchůdky, v centru se nachází gotická parlamentní budova a anglikánská katedrála. Nedaleko stojí židovská synagoga z 19. století. Odpočinout si můžete v místním Queen´s parku, kde si můžete vychutnat piknik pod některým z baobabů. Večer si zajděte na Baxter´s road – do rumové ulice, která nikdy nespí. Pro milovníky nakupování tu je Swan street nebo předměstí Pelican village. Pokud máte raději více zábavy, zajeďte si do městečka Oistins, které leží jižně od hlavního města. Každý pátek zde probíhá velké grilování ryb, které je doprovázeno divokou taneční párty.

10

Příroda

Nejzajímavější oblasti najdete v centrální části země. Udělejte si procházku přes pole s cukrovou třtinou, možná zde objevíte i nějaké to malé políčko s marihuanou. K dalšímu zajímavému místu patří Harrison Cave, jedná se o podzemní křižovatku mezi jeskyněmi. Můžete se projet elektronickým vláčkem, kde budete obdivovat kaskádová jezírka a podzemní vodopád. Dalším místem je Botanická zahrada Andromeda, kde je plno orchidejí, palem, kaktusů a mnoha dalšího. Na zelené opičky se zajděte podívat do místní zoo, která se nachází v mahagonovém lese.

Tipy
hotely:
Allamanda Beach Resort *** - jižní pobřeží (10 minut od hlavního města) nedaleko nákupní centrum
Amarylis Beach Resort *** - jižní část, obklopen tropickou zahradou
Mango Bay **** - západní část (30 minut od hlavního města)

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.