Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít jižní Anglii

30. Duben 2019
Jak si užít jižní Anglii

Krajina je charakteristická vlnitými kopci a zelenými pastvinami, které se táhnou od Kentu až do 300 km dalekého Dorsetu.

1

Sussex: Zde můžete navštívit malebné vesničky v kopcích South Downs nebo můžete zavítat do krásného letovista v Brightonu. Pokud chcete rybařit, vydejte se do Hampshiru. V Chawtonu je muzeum Jane Austenové.

2

V sousedství je hrabství Wiltshire, kde se nachází skvostná katedrála v obci Salisbury ze 13. století s věží nejvyšší v celé Británii. Dále v regionu naleznete Stonehenge, tajemstvím opředený objekt z kamenných kvádrů z doby bronzové. Celé kopce tohoto hrabství jsou posety prehistorickými památkami.

3

Kent: Kent je označován jako zahrada Anglie. Jedno z největších panských sídel zde se jmenuje Penshurst place. Nechal si ho postavil bohatý kupec v roce 1341. 16 km na sever se vlní kopce, které tvoří severní část Kentish Weald - Sasové lesy. Dalším zajímavým místem je hrad Hever. Vyrůstala zde Anna Boleynová, jedna z manželek krále Jindřicha VIII.

4

Asi 8 km na sever od Hever stojí Chartwell, ohromná viktoriánská stavba, která byla sídlem Winstona Churchilla. 6 km východně, pod zalesněnými kopci, se tyčí normanský hrad Keeds, považovaný za nejkrásnější hrad v Anglii. Sídlili zde také Tudorovci.

5

Dále 16 km od Maidstone se rozkládá Sissinghurst Castle Garden, tedy krásné zahrady střídající se se zarostlou vegetací.

6

Canterbury: Nejvzácnější poklad v tomto měste je katedrála, hlavní chrám Anglikánské církve a sídlo primase Anglikánské církve. Cesta ke katedrále je zdobena bránou Christ Church Gate. Výstavba započala v roce 1070.

7

Brighton: Je konferenčním centrem i přímořským lázeňským letoviskem. Na pobřeží se můžete projít po molu Palace Pier. Můžete také navštívit Sea Life Center s nejdelším podvodním tunelem v Evropě. Odtud se můžete svézt vláčkem Volk´s Electric Railway až k Marina Station, nebo se vydat pěšky do města Kemp.

8

Winchester: Je historicky velmi důležité město. Nachází se zde Winchesterská katedrála, která je nejdelší středověkou stavbou na světě. U katedrály bylo postaveno přístřeší pro poutníky.

9

New Forest: Na východ od Bournemouth leží New Forest. Je to nejstarší lovecký revír, který byl vysazen před normanským záborem. Je to skvělé útočiště pro ptáky, zvěř, motýly a další.

Autor: Luna
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít hornaté Skotsko | rady
Jak si užít hornaté Skotsko | rady
Jak si užít hornaté Skotsko | rady. Užít si hornaté Skotsko může každý podle svých představ a možností. Způsobů, jak se po Skotsku přemisťovat a…
Jak poznat Praděd v Jeseníkách | tipy
Jak poznat Praděd v Jeseníkách | tipy
Jak poznat Praděd v Jeseníkách | tipy. Praděd, nejvyšší hora Slezska a Moravy, je turisticky přístupný celý rok. V reliéfu Hrubého Jeseníku, kde se na…
Jak poznat Sněžku | tipy
Jak poznat Sněžku | tipy
Jak poznat Sněžku | tipy. Vydat se na Sněžku, nejvyšší horu České republiky, to často patří mezi malé „soukromé závazky“. Naštěstí je vrchol Sněžky př…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.