Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Káhiru

20. Květen 2019

Káhira je hlavní město Egypta, kulturní centrum arabského světa a nejlidnatější město afrického kontinentu. Nejstarší části města leží dále od řeky, naopak při Nilu se tyčí moderní mrakodrapy a luxusní hotely.

Co je potřeba

mapa

průvodce

pas

1

Rezervujte si ubytování. Ve městě se nachází mnoho levných hotelů i hostelů pro mladé.  Jestliže nemáte zajištěný transfer do hotelu, lze využít služeb minibusů, taxíků nebo autobusů.

2

Buďte také velmi opatrní, protože místní řidiči nedodržují téměř žádné dopravní předpisy a platí zásada, že silnější vyhrává. Autobusy jsou ve špatném technickém stavu, o klimatizaci si můžete nechat zdát. Nedaleko centrálního náměstí Midan Tahrir se nachází centrální autobusové nádraží, ze kterého odjíždí společnosti El Gouna a Super Jet do Hurghady a Super Jet do Sharm el Sheikhu. Jízdenky si můžete zakoupit v hlavní budově. Autobusy odjíždí přibližně každou hodinu od časných ranních do pozdních nočních hodin. Káhirské metro je překvapivě docela čisté a uklizené. Pokud ale pojedete ve špičce, obrňte se trpělivostí.

3

První věc, na kterou si každý vzpomene, když se řekné Káhira, je Egyptské muzeum. Muzeum je otevřeno denně od 9 do 17. Výjimkou je ramadán, kdy je návštěvní doba pouze do 15.

4

Prozkoumejte islámskou část Káhiry. Citadela, jedno z neobdivuhod­nějších míst v Káhiře, je středověká pevnost stavěná od konce 12. století na obranu proti křižáckým vojskům. Dále zde můžete navštívit mešitu Ar-Rífáího z 19. století a mešitu sultána Hasana, jednu z nejznámějších ve městě.

5

Vydejte se do pouště prozkoumat pyramidy. Gíza je částí města Káhira rozkládající se na západním břehu Nilu. Tím nejproslulejším z Gízy jsou tři velké pyramidy.

6

Navštivte římskou pevnost, která se nachází přímo naproti metru.

7

Vynechat nesmíte ani světově známé káhirské tržiště. Zde si můžete pořídit domů nějaký suvenýr.

8

Vydejte se do Sakkáry, 25 km jižně od Káhiry, můžete sem dojet taxíkem, autobusem nebo na velbloudovi. Jedná se o rozsáhlé pohřebiště využívané memfickými vládci a nobilitou v období Staré říše. Dnes je to především největší archeologické naleziště v Egyptě.

Klíčová slova: Káhira egypt Afrika cestování
Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat Madagaskar | rady
Jak poznat Madagaskar | rady. Dovolená na Madagaskaru? Madagaskar se v dávné minulosti oddělil od Afriky a dnes je čtvrtým největším ostrove…
Jak na safari v Zanzibaru | rady
Jak na safari v Zanzibaru | rady. Je málo míst na světě, které ve vás vyvolají představy fantastické romantiky, jako je to v případě Zanzibaru. Z…
Jak navštívit Citadelu | tipy
Jak navštívit Citadelu | tipy. Citadela je jednou z nejznámějších islámských památek Káhiry. Ačkoliv se nachází v centru Káhiry, při jednodenním výlet…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.