Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Palermo | tipy

25. Listopad 2019

Jak si užít Palermo | tipy. Palermo je hlavní město oblasti Sicílie a provincie Palermo. Toto město vzniklo v 8. století p.n.l. Město je směsí orientálních a evropských vlivů, což činí město přitažlivým. Palermo rozhodně stojí za návštěvu, i když velká část památek byla poničena při vylodění spojeneckých vojsk za druhé světové.

Co je potřeba

letenka
peníze
Isic (studenti)
fotoaparát
pohodlné boty

1

Doprava

Nejlevnější a nejsnazší je doprava letadlem. Doporučuji si letenky koupit delší dobu předem, cena je výrazně nižší. pelikan.cz letuska.cz studentagency.cz. Pokud nejste příliš nároní a rádi cestujete doporučuji se vydat do Milána (clickforsky.com) pobýt ve městě a poté letět místní linkou na Sicílii do Trapani, což je krásné historické městečko nedaleko Palerma. A nakonec jet autobusem přímo do Palerma ( lístky se prodávají v agentuře Segesta – cesta trvá 75 minut).

2

Památky

Katedrála – nachází se na náměstí Piazza della Cattedrala. Byla postavena na starověkém hřbitově a je obklopena barokními sochami. Můžeme také vidět klenotnici s císařským diadémem Constanze Aragonského. 

3

Palazzo dei Normanni

Nebo také královský palác. Na pravé straně stojí Torre Pisana (Pisánská věž) nazývaná také Torre di Santa Ninfa, což je jedna z nejsnadněji pozorovatelných částí původní normanské stavby. Dále je také V sakristii k vidění cenná klenotnice s rouchy a oltářními přikrývkami. Za zmínku stojí i Sala degli Armigery a Salla del Tesoro (Rytířský sál a pokladnice). 

4

Kapucínský klášter a katakomby

Klášter kapucínů byl postaven v roce 1621, pod klášterem se ukrývají katakomby s obrovským množstvím mumií mnichů.( asi 8000, kde díky vlastnostem proudění vzduchu došlo k mumifikaci, dokonce i šatstvo se zachovalo!) 

5

Museo Archeologico Regionale

Dříve to býval klášter, dnes muzeum plastik, šperků, keramiky a zbraní.

6

Fontana Pretoria

 

Toto dílo vytvořili umělci Cammilliani a Nacchiero, kteří je ozdobili sousoším s mytologickými figurami. Fontána sídlí přímo před budovou senátu.

7

Další zajímavá místa

San Giovanni degli Eremiti - Tento kostel pochází z normandského období, je to typická muslimská architektura. Přímo u kostela se nachází svěží zahrada, která je obklopena řadami lomených oblouků s malými sloupy.

8

Palazzina Cinese a nedaleko ležící Pitrého etnografické muzeum

Díky mramorovým intarziím je známý další kostel ve městě – Chiesa del Gesú, jedna z nejvýznamnějších památek města, nejstarší jezuitský kostel na Sicílii a nejlepší ukázka baroka široko daleko.

9

Nechte se unášet italskou kulturou, místními specialitami a dobrým vínem s výhledem na staré město.

Studenti se studentským průkazem ( ISIC), učitelé (ITIC), novináři, senioři nad 65 let a mládež ve věku 18 – 25 let mají nárok na prezzo ridotto – zlevněné vstupné ve většině navštívených památek.
 

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy. Amsterodam je největší holandské město na řece Amstel, která se ve městě vlévá do moře, resp. do kanálu spoj…
Jak si užít hornaté Skotsko | rady
Jak si užít hornaté Skotsko | rady. Užít si hornaté Skotsko může každý podle svých představ a možností. Způsobů, jak se po Skotsku přemisťovat a…
Jak si užít Bari | tipy
Jak si užít Bari | tipy. Bari je další krásné historické město Itálie. Je to největší přístav v Apulii, žije zde více než 350 000 stálých obyvatel. Ba…