Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Provence | tipy

04. Listopad 2019

Jak si užít Provence | tipy. Provence je jedna z oblastí jihovýchodní Francie. Táhne se od jižních Alp až k rovinám Camargue a ke středozemnímu moři. Hranice Provence „hlídají“ opevněná města a kopce jsou plné horských vesniček. Provence je také známa pro své fialové lány levandulí a díky žluté, modré a oranžové fasádě místních domků. Provence se skládá z 6 departamentů. V této části se zaměřím na oblast Var.

Co je potřeba

pohodlné boty
peníze
fotoaparát

1

oblast VAR St. Tropez

Název města pochází od křesťanského mučedníka, římského důstojníka Torpese. Největší chloubou St.Tropez je nekonečně bílá písčitá pláž. Nejoblíbenější plážemi jsou Tahiti, Stephano forever a Key West Beach. St. Tropez je místem odpočinku, dobrého jídla a pití, pokud chcete navštívit nějakou místní památku, nabídka je velmi malá. Vpravo od přístavu se nachází místní muzeum, kde můžete vidět impresionistické malby a obrazy. A druhou možností je opevnění ze 17. století. nacházející se nad přístavem.

2

Toulon

Město Toulon je významný přístav s největší základnou francouzského válečného námořnictva. Město je průmyslově zaměřeno, vévodí zde zbrojní průmysl. V historickém centru můžete najít velké hodiny Tour de lórloge. Pro večerní procházku zamiřte do přístavu a projděte se po jeho dlouhé promenádě, kde si můžete vychutnat jedinečný západ slunce. Další zajímavostí je katedrála St. Marie de la Seds.

3

Fréjus

Město se nachází v údolí řeky Argens a ve vnitrozemí tvoří velkou aglomeraci. Město bylo osídleno za římské doby, zbytky města se dochovali dodnes, jsou rozmístěny po celém centru města i mimo něj. Další zajímavostí je návrší Butte St. Antoine, jehož hradby chrání před vodou. A na jehož vrcholku stávala pevnost. Další římskou památkou je Augustův maják, jež se vypínal u ústní kanálu do starobylého přístavu. Nachází se zde také Amfiteátr, který pojme až 10000 diváků. V současné době se zde konají býčí zápasy a koncerty. Kromě římských památek se zde nachází Středověké město, neboli ohraničená oblast kolem katedrály. Zahrnuje katedrálu a biskupský palác ze 1. století.

4

St Raphael

Dalším městem, které do této oblasti patří je město St. Raphael. Na přelomu 19. a 20. století se stalo velmi známým a módním letoviskem. Pláže se nacházejí mezi starým a novým přístavem.

5

Hyeres Les Palmiers

Posledním městem je Hyeres Les Palmiers. Již v 17. století sem přijížděli důstojníci anglické flotily na odpočinek. Město dodnes žije z výnosu salin, zemědělství a exportu řezaných květin. Město je obehnané hradbami a rozkládá se na svazích Casteou, 5 km od moře. Město je plné středověkých památek jako je Porte Massilon – středověký strážný domek nebo Tour St-Blaise – věž až ze 12. století. Dále je zde kostel St.Paul – a Kostel St. Louis – bývalý klášterní kostel. Hlavní dominanta je zřícenina hradu, jehož hlavní konstrukce a věže poskytují výhled na souostroví Iles d´Hyeres. Pokud toužíte po odpočinku, zajděte na Place Massilon, kde se nachází provensálské náměstí s terasami a početnými kavárnami.

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.