Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vybrat správné skate boty | rady

14. Říjen 2020
Jak si vybrat správné skate boty | rady

Jak si vybrat správné skate boty | rady. Skate boty jsou pohodlné, vhodné jako volnočasová i vycházková obuv. Jak vybrat ty nejlepší skate boty? Které skate boty vám padnou? Tady je návod, který byste si rozhodně před nákupem skate bot měli přečíst.

1

Při výběru skate bot bychom měli dodržovat stejná pravidla jako při výběru kterékoli jiné obuvi. Než začnete skate boty zkoušet, měli byste si svou nohu nechat odborně změřit. Zní to jako samozřejmost, známe přece svou velikost nohy, jenže určitě chceme, aby nám nová obuv vydržela co nejdéle a abychom se v ní cítili dobře. Rovněž můžeme mít rozdílnou velikost každé nohy, proto zkoušíme obě boty.

2

Ne nadarmo se v obuvnictví užívá pojem prstní nadměrek. Jedná se zhruba o desetimilimetrový prostor, který bychom měli mít před prsty v botě. Obuv je pak pohodlnější, netlačí nás, navíc pamatujme, že odpoledne je délka chodidla o trošku delší než po ranním vstávání.

3

Skate boty jsou vhodné pro volnočasové užití, jako vycházková obuv a pro sport. Koupit si je můžeme v kamenné prodejně nebo v e-shopu. Například specializovaný skate shop na adrese www.footshop.cz nabízí svým zákazníkům nákup skate bot přes internet, ale zároveň možnost vyzkoušet si obuv v kamenné prodejně. To je jistá výhoda, díky které se můžete na vlastní „nohu“ přesvědčit, že vám opravdu boty budou sedět. Navíc při nákupu přes skate shop na internetu máte 14-denní záruku vrácení zboží.

4

Nekvalitní obuv nám může způsobit potíže s páteří a nemoci chodidel. Nevhodná obuv způsobuje kuří oka, mozoly, otlaky, polámané nehty, v těžších případech bolesti paty, zhroucení klenby chodidla nebo deformace páteře. Vyplatí se proto investovat do špičkové obuvi, značkové obuvi a kupovat skate boty jen od osvědčeného prodejce.

5

Vybíráme typ a značku skate bot. Mezi osvědčené značky skate bot patří boty Supra, skate boty DVS, Habitat, Happy Socks, Kill, skate boty Fallen nebo Osiris. Každá značka skate bot má svůj příběh. Například skate boty značky Fallen jsou vyvíjeny v úzké spolupráci s předními skateři, pro značku Supra jsou typické neotřelé designy obuvi a vysoká kvalita. Máme na výběr ze dvou základních a nejrozšířenějších typů skate bot – klasické skate boty a kotníkové skate boty.

6

Odolnost proti otěru, povrchová a vnitřní úprava skate bot, použité materiály a také design, to jsou kritéria, která by zájemci o koupi skate bot neměli opomíjet. Materiál skate bot se významně podepisuje na použitelnosti, udržovatelnosti a životnosti. Syntetické materiály, například koženka nebo plast, jsou sice nepromokavé, ale zároveň neprodyšné, proto hledíme i na další použité materiály, kterými jsou skate boty vybaveny. Hledíme na povrchový materiál skate bot, podšívku – stélku i spodkový materiál, tedy podešev.

7

V nespolední řadě hledíme při výběru skate bot také na způsob výroby. Způsob výroby skate bot totiž ovlivňuje funkci a údržbu bot. Nejčastěji používanou technikou je lepení. Lepená obuv je spodkem obuvi připevněna ke svršku lepením. Pevnost spojů ale trpí promáčením nebo propocením bot. Flexiblová obuv je ohebná, má prošívaný okraj, svršek je přišíván ke spodku. Vhodná do suchého prostředí. Obuv s přímo tvárovaným spodkem, kdy spodek obuvi je ke svršku připevněn lisováním, vstřikováním nebo odléváním, je vhodná pro sport a volný čas. A nakonec rámová obuv představuje boty, pro které je typické to, že spojení spodku se svrškem je provedeno nepřímo přišitím k obšívacímu rámu.

Skate boty nakupujte jen u osvědčených prodejců se značkovým zbožím. Navštivte e-shop Footshop.cz nabízející velmi populární boty Supra, boty Fallen a mnoho dalších ryze skate značek. Vyberte si skate boty, které vám padnou a ve kterých se budete cítit pohodlně.
Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat zdravou obuv | rady
Jak vybrat zdravou obuv | rady
Jak vybrat zdravou obuv | rady. Zdravá obuv je taková, která dává nohám oporu, netlačí, nezpůsobuje otlaky a oděrky, umožňuje přirozený pohyb. Jedním…
Jak vybrat dámskou kabelku
Jak vybrat dámskou kabelku
Kabelka jako módní doplněk je pro ženu přece nepostradatelný. Kabelky, krom toho, že mají praktickou úlohu, mohou odrazit celkový styl oblékaní. Je ví…
Jak vybrat dámské plavky | tipy
Jak vybrat dámské plavky | tipy
Jak vybrat dámské plavky | tipy. Nastává léto, s tím související čas dovolených a výběr plavek nabývá na aktuálnosti. Plavky jsou rovnocenná součást v…
Jak správně pečovat o boty
Jak správně pečovat o boty
Nabídka obuvi je v našich obchodech obrovská. Když si kupujeme boty, chceme, aby byly nejenom pohodlné, ale aby také dlouho sloužily. Zejména když byl…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.