Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vybrat svého výživového poradce?

28. Listopad 2022

Najít si běžného nutričního poradce není zas tak těžké. Najít však výživového poradce, který bude skutečně skvělý, na kterého se budete moci spolehnout a který vám opravdu pomůže, to je větší oříšek. Nenechte se ošálit a při výběru se zaměřte na to, jestli splňuje těchto 7 podmínek. Co by měl splňovat výživový poradce a jak poznáte, že vám dokáže pomoci?

 

1

Má adekvátní vzdělání a může to dokázat

Kvalitní edukace je v tomto směru klíčová a váš výživový poradce by měl dosažené vzdělání i bez problému dokázat. Opravdový odborník jde ale pořád kupředu, nespokojí se s jedním kurzem a své znalosti neustále prohlubuje. Pokud necítíte jistotu v dostatečné kvalifikaci, neostýchejte se poradce na jeho vzdělání zeptat.

2

Poznáte na první pohled, že se řídí vlastními zásadami

Když někdo v oblasti výživového poradenství káže vodu a pije víno, poznáte to na první pohled. Odborník by měl být schopen dodržovat zásady, které doporučuje.

3

Komunikuje klidně, je trpělivý a se všemi kroky spolupráce vás srozumitelně seznamuje

Poradce by se vás při úvodní schůzce měl zeptat, jaká je vaše motivace a co je vaším cílem. Jeho úkolem je zjistit váš zdravotní stav a dozvědět se co nejvíc o vašich návycích. Buďte otevření, nic neskrývejte – jedině díky tomu vám může připravit vyživový plán na míru. Z rozhovoru byste měli mít dobrý pocit.

4

Představí vám přístroj na diagnostiku

V poradnách The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan mají naši výživoví poradci bioimpedanční přístroj InBody nebo jiný kvalitní bioimpedanční přístroj pro analýzu těla - poskytne informace o množství svalové i tukové hmoty, rozložení svalů i tuků ve vašem těle, množství vody, minerálů a mnoho dalších důležitých údajů ovlivňující vaši celkovou kondici. Výsledky měření by měl být poradce schopen srozumitelně interpretovat a popsat kroky, které budou po seznámení s údaji následovat.

5

Přistupuje k vám individuálně a lidsky

Při změně životního stylu nelze přijít s jednou osvědčenou dietou, která bude fungovat na všechny. Odborník respektuje tempo vašeho pracovního i soukromého života, vaše návyky a režim, ale i rodinnou anamnézu nebo fyzické a metabolické předpoklady. Navíc by k vám měl být lidský a pokud náhodou klopýtnete, vždy by tu měl pro vás být jako opora, která vás bude pozitivně motivovat. Poradce je parťák, ne soudce.

6

Sestaví vám výživový plán, který je udržitelný

Nechte si od poradce připravit plán, který bude kombinovat vhodný jídelníček a pohybové aktivity. U jídla vám pohlídá skladbu jednotlivých potravin, jeho energetickou hodnotu a také zastoupení bílkovin, tuků a sacharidů. Nový jídelníček pro vás bude úžasnou změnou, díky které se velmi brzy dočkáte prvních výsledků.

7

Bude vás kontrolovat a vyžadovat vaši součinnost

Ta největší změna se v rámci programu The 1:1 Diet odehrává ve vaší hlavě. Když se rozhodnete, že to zvládnete, tak to taky zvládnete. A budete z toho mít ohromnou radost. K téhle radosti vede cesta pravidelných kontrol, přeměřování a dodržování pokynů poradce. Sdílejte, spolupracujte, důvěřujte a vydržte až do konce. Stojí to za to.

V naší síti najdete přes 150 certifikovaných poradců a více než 130 poradenských center v celé ČR. Všichni naši poradci získali kompletní know-how výživového programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan, který pomáhá lidem na cestě za zdravým životním stylem již od roku 1984. Díky klinickým studiím víme, jak dosáhnout trvalé změny bez jo-jo efektu a jak si skvělý pocit v novém těle užívat každý další den.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zdravě jíst | rady
Jak zdravě jíst | rady. Zdravě jíst a zdravě žít? Zní to ideálně, vůli bychom měli snad všichni, ale ne vždy se nám to daří. Jídlo je pro člověka stej…
Jak a čím si zpomalujeme metabolismus
Metabolismus je látková přeměna. Díky působení enzymů dochází v těle k přeměně látkové a energetické. Metabolismus zahrnuje výstavbu nových životně dů…
Jak využít kakaové máslo | rady a tipy
Jak využít kakaové máslo | rady a tipy. Kakaové máslo se samozřejmě používá především k výrobě poctivé a kvalitní čokolády. Uplatnění však nalezn…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.