Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vybrat tetování | rady a tipy

19. Listopad 2021
Jak si vybrat tetování | rady a tipy

Jak si vybrat tetování | rady a tipy. Tetování je stále v módě. Ozdoba na kůži se stala fenoménem a její oblíbenost neklesá. Tatérských studií je celá řada, takže je na výběr. Ve skutečnosti je to ale na nás, co přesně má tatér na naši pokožku zobrazit. Jak se vyhnout některým nepříjemným chybám, kterých bychom v budoucnu mohli litovat? Dočtete se v článku.

1

V první řadě si uvědomte, že motiv vás bude zdobit natrvalo. Nebo přinejmenším do doby, než se rozhodnete, že si kérku necháte odstranit. Proto je nerozumné nechat si vytetovat jméno současného partnera. Pokud se rozejdete, mohlo by to vadit tomu, kdo přijde po něm. Diskutabilní jsou i jakákoli data, protože nejde o uměleckou kérku v pravém slova smyslu.

2

Zvolte také její rozumnou velikost. Pokud nechcete rovnou takzvaný rukáv, je lepší přiklonit se k menším motivům. Pravda je, že paže nebo noha nabízí velkou plochu a nabízí možnost se pořádně při tvorbě rozmáchnout, ale není to pro každého. Toužíte-li po něčem menším, rozhodněte se, jestli chcete vycházet z nabídky studia nebo máte jasnou představu.

Zohledněte i místo, kde vás bude tetování zdobit. Čím více bude na očích, tím menší by mělo být.

3

Pokud hodně přiberete, motiv se může změnit. To samé vás čeká za desítky let, až pokožka zestárne. Počítejte s tím, že kérka může méně nebo více měnit svoji podobu a také velikost.

4

Pečlivě zvažte, jestli kérka na krku, obličeji nebo zátylku vás skutečně oslovila natolik, že do toho půjdete. Mohlo by se stát, že se v budoucnu setkáte s komplikacemi, třeba až budete hledat práci. Stejně tak by se to nemuselo líbit vašim nejbližším. Kérka na obličeji prostě vyžaduje odvahu a ochotu nést případné následky.

5

Někdo má jasnou představu, jiný se svěří tatérovi. Ten může buď nabídnout dostupné motivy nebo se s klientem domluví, že až ho lépe pozná, tak navrhne kérku přesně na jeho míru, podle toho co se k té které osobnosti hodí. V tomto případě počítejte s tím, že to může být dražší.

Varování

Pokud se ve vaší rodině vyskytly závažné kožní problémy, zejména zhoubný melanom, konzultujte to raději s lékařem.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na roztřepené konečky vlasů
Jak na roztřepené konečky vlasů
Jak na roztřepené konečky vlasů | rady a tipy. Konečky vlasů jsou nejcitlivějšími částmi celého vlasu, takže první problémy se projevují většinou práv…
Jak se zbavit kousání nehtů | rady
Jak se zbavit kousání nehtů | rady
Jak se zbavit kousání nehtů | rady. Nepříjemný zlozvyk kousání nehtů o vás prozradí potlačování vzteku či nervozity. Často vzniká v dětství a v dospěl…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.