Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vyrobit ze zbytků látek ozdobné srdíčko

Jak si vyrobit ze zbytků látek ozdobné srdíčko

Nikdy není dost dobrých nápadů na geniální a přesto levné dárky. Nikdy se nemá nic zbytečně vyhazovat! Vzhledem k okleštěným rozpočtům je ve školách, družinách, knihovnách, ale i kroužcích, a co si budeme povídat, i doma hluboko do kapes. Přesto nechceme, aby to nějak více děti poznamenalo, a proto je nutné býti více kreativní, spořivý a víc si hrát. Užijte si jednoho návodu, který jsem vám přetlumočila do češtiny a který je skvělý pro děti asi od osmi let. Finanční náklady jsou minimální. Jde vlastně o recyklaci a také důkaz, že se nad levnými a recyklovanými věcmi nemá ohrnovat nos. Mnohdy předčí dárky i ty vysoko nákladné a rádoby luxusní.

Co je potřeba

Na výrobu dvou srdíček:
- papírový tácek
- herkules
- vodu
- dva stejně veliké obdélníky látek dvou vzorů
- alobal
- nůžky, tužku, pravítko
- jehlu a nit
- knoflíky

1

Vystřihněte dva obdélníky o velikosti 20 x14,5 centimetrů.

2

Na tácek nařeďte lepidlo s vodou v poměru 2:1.

3

Vezměte jeden obdélník a vložte jej do misky s naředěným lepidlem a pořádně do něj lepidlo zapravte.

4

Vedle na stole mějte uchystaný narovnaný kus alobalu. Po pořádném namočení látky v lepidle, látku vyrovnejte a rozložte ji na alobal. Na obalu obdélníky pečlivě uhlaďte, aby na povrchu nezůstaly žádné nerovnosti, hrboly, bubliny, řasy. Ten samý postup s namočením v lepidle a rozprostřením na alobal zopakujte i s druhým obdélníkem.

5

Nechte oba obdélníky uschnout.

6

Po zaschnutí je tahem sundejte z alobalu.

7

Nyní máte před sebou dva tuhé pláty naimpregnované látky. Ptáte se co bude následovat? No přece stříhání.

8

Vezměte nůžky a každý obdélník rozstřihněte na dva pásy o velikosti 20 x 5,5 cm. Na stole vám zbyde pás 20 x 3cm, ten rozpůlíte na šířku 1,5 cm a zatím necháte být.

9

Ustřižené pásky přeložte napůl. Vezměte pravítko a ve dvou třetinách udělejte linku pokud budete střihat. Linka povede od okraje ve vzdálenosti asi 3,3 cm. Pozor tam, kde se obdélník otvírá, ne od jeho shybu!

10

Na délku si poté obdélník rozdělte na tři stejné části, přičemž jeden dílek bude mít šíři 1,8 cm.

11

Nůžkami obdélník nastřihněte do oněch dvou třetin délky na tři dílky. Pokud to děláte správně, stříháte od té ohnuté strany. Nakonec protilehlé rohy zastřihněte do obloučků. To samé udělejte i s druhým obdélníkem.

12

Máte dva stejné zaoblené, nastřižené a přeložené obdélníčky. Přiložte je k sobě do pravého úhlu a začněte proplétat.

13

Nastřižené pásky proplétejte jako koberec. První pásek dovnitř druhého, pak nahoru a nakonec zase dovnitř. Druhý pásek nahoru, pak dovnitř druhého a zase nahoru. Poslední pásek jako ten první.

14

Srdíčko urovnejte, uhlaďte a nyní přišlo na řadu přišití poutka a knoflíků. Dříve odložený pásek o velikosti 20 x 1,5 cm přeložte na půl a vložte do středu srdíčka. Přichyťte prsty a prošijte z obou stran ozdobným knoflíkem. Knoflík srdíčko ozdobí a skrytě připevní poutko. Jedno srdíčko máte hotové. Stejným způsobem zhotovíte i to druhé srdíčko. Kolik srdíček zhotovíte, záleží pak už jen a jen na vás. Srdíčka nejsou pouze ozdobou na Valentýna, hodí se i na stromeček a v podstatě mohou zdobit kuchyň po celý rok.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vyrobit dárkovou mašli | návod
Jak vyrobit dárkovou mašli | návod
Jak vyrobit dárkovou mašli | návod. Na co zbytečně utrácet spoustu peněz v papírnictvích za drahé stuhy, které se nám kolikrát ještě při stahování roz…
Jak si vyrobit sněhovou vločku | rady
Jak si vyrobit sněhovou vločku | rady
Jak si vyrobit sněhovou vločku | rady. Tento návod je přesnou instrukcí k danému videu. Ozdobte si svůj domov krásnou sněhovou vločkou. Na první dojem…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.