Přejít k hlavnímu obsahu

Jak strávit netradiční večer s přáteli

01. Říjen 2019

Už jste se někdy zamysleli nad tím, jak trávíte společné večery s přáteli? Pokud máte chuť zažít něco jiného než jen posezení v hospodě nebo hraní fotbálku, mohly by se vám hodit tyto tipy, jak tradiční stereotypní večery s přáteli ozvláštnit. Neobvyklý večer může znamenat téměř cokoliv. Tipy, které najdete v tomto článku, proto můžete různě obměnit podle vlastní potřeby, použít je samostatně nebo v různých kombinacích.

Co je potřeba

- nutné je rozhodně organizovat takovou akci u vás doma, kde pro ni můžete vytvořit lepší atmosféru než kdekoliv jinde
- běžné suroviny na občerstvení
- nápad
- materiál na převleky, čepičky, legrační papírové brýle nebo další blbůstky
- organizačního ducha
- nadšení

1

Chce to nápad! Večírek doma s čepičkami na hlavách je mnohem legračnější než obyčejné posezení s přáteli v hospodě. Večírek ve stylu 20. let 20. století zase bude více sexy, ženy se mohou více namalovat, muži budou více galantní. Pohádkový večer může být celý ve znamení fantazie, každý si může vybrat svou oblíbenou postavu z pohádek a přestrojit se za ni. Můžete se do své role opravdu vžít a hrát ji až do konce večera. Vymyslet můžete ale cokoliv jiného, co je právě pro vás a vaše přátele typické – např. strašidelný večer, antický večírek, kavárenský a salónní dýchánek..

2

Občerstvení může být také stylové! Vaše pojetí večera, pro které jste se rozhodli, se může volně přenést i na občerstvení. Je možné udělat jednoduše jednohubky, na jaké jste zvyklí, ale nazvat je „pohádkově“. Další možností je vytvarovat občerstvení do pohádkových tvarů, to znamená do jakýchkoliv jiných, než je obvyklé. Jedna várka jednohubek může připomínat nějaké postavičky z pohádky nebo potravu, kterou se živili. Další jednohubky mohou svým postavením vytvarovat další ornamenty. Fantazii se meze nekladou.Pro ty z vás, kteří nejsou tak tvůrčí, je možné také připravit občerstvení typické pro určité kultury a večírek pak nazvat podle této kultury (např. Francouzský večírek, na němž se budou podávat sýry nakrájené na kostičky s dobrým vínem a další francouzské speciality).

3

Vymyslet program! Když už jste si dali takovou práci s vymýšlením ojedinělého pojetí večera s přáteli, bylo by dobré také vymyslet program, abyste také dělali něco jiného, než děláte obvykle. Co takhle zatančit si foxtrot nebo tance z 20. let 20. století? Proč celý večer nehrát hry jako jsou Osadníci z Catanu, Vlkodlaci (obdoba Městečka Palerma), Fantóm a další? Proč se nevydat na pouť elfí říší, kde je nutné čelit nástrahám přírody? Pro ty, kteří nemají tak tvůrčí povahu, existuje varianta společenských her, v nichž je nutné užít různé strategie. Ve výše vyjmenovaných hrách nezáleží pouze na štěstí, ale hlavně na vás, jakou strategii zvolíte, a tím jsou právě zajímavé.

4

Nebát se to zrealizovat! Máte nyní snad pocit, že vaši přátelé nejsou takoví snílci? Že by fantazijní svět nebo hry jako takové zesměšňovali nebo by se prostě jen nevžili do svých rolí? Rozhodně to nezavrhujte, dokud to nezkusíte. Každý z nás má v sobě duši dítěte a každý si rád hraje. Ten, kdo tvrdí, že ne, není upřímný. Věřím tomu, že pozvete na váš netradiční snový večer ty pravé lidi a zažijete neopakovatelné.

5

Příklad realizace speciálního programu

Například pro výše zmíněnou „pouť elfí říší“ stačí, když jeden z vás bude hrát elfa, který provází ostatní elfí říší a varuje před nástrahami. Všichni ulehnou do svých spacáků a jdou jakoby spát. Tu se otevřou dveře a vstupuje elf (vy), který ostatní přivítá ve snovém fantazijním světě elfů, kde se může splnit jakékoliv přání. Nabídnete ostatním, jestli chtějí hledat kouzelnou hůlku, pokud ano, ukážete jim rádi cestu. Po cestě vás jako skupinu potká mnoho nečekaných překážek, a tak je nutné držet se při sobě a být neustále ve svém spacáku. Jakmile nějakou překážku uvidíte, řeknete ostatním, co mají dělat. Například válet sudy jeden přes druhého, aby se dostali přes pomyslnou řeku. Nebo udělat z rukou most, přes který se každý přehoupne, abyste společně překonali propast. Taky se můžete dostat do „bažiny zvířat“, kde se změní každý z vás na určité zvíře a vy se pak budete muset najít se zvířaty stejného druhu, abyste se zpátky osvobodili... Spoustu podobných bláznivin vymyslíte sami a je to pak opravdu neopakovatelný večer. Na závěr nezapomeňte připravit nějakou pointu. Například kdo nalezne kouzelnou hůlku, bude mít moc nad ostatními, protože kouzelná hůlka má tu moc, že když na někoho ukáže, tak ten dotyčný začne imitovat ostatní (nebo cokoliv, co vás napadne). Z vlastní zkušenosti vím, že sice se zprvu smějete zainteresovanosti elfa, který vás snovou zemí provádí, ale postupně snová atmosféra všechny tak pohltí, že už se nikdo nebude chtít vrátit do reality.

Autor: Nikita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články