Přejít k hlavnímu obsahu

Jak najít přátele

16. Prosinec 2019

Jak najít přátele | rady a tipy. Ačkoli nás spojují sociální sítě a jsme našim blízkým k dispozici prostřednictvím počítače a mobilního telefonu, přesto si někteří lidé připadají ve skutečnosti osamělí a hledají přátele. V praxi se často ukazuje, že to není tak jednoduché.

1

Zatímco v dětství získáváme přátele velmi snadno a rychle, s tím, jak stárneme, se tato schopnost vytrácí. Tou nejlepší příležitostí, jak si najít kamarády, je škola, zájmové kroužky a sport.

Ještě na vysoké škole je množina nových lidí, s nimiž přicházíme do kontaktu, poměrně velká.

V dospělosti ale procházíme obdobími, kdy se čas navazovat nové kontakty smrskne na naprosté minimum. Zakládáme rodinu, staráme se o děti, jsme vytížení v práci a máme také povinnosti vůči širší rodině.

2

Přesto najít přátele není nemožné. I časově vytížení rodiče se mohou seznámit s podobně laděnými jedinci, jako jsou oni sami, když vyzvedávají potomky ze školky. Potkávají se tu pravidelně a díky bezprostřednosti dětí není seznámení tak těžké.

3

Navzdory sociálním sítím a virtuální realitě každý z nás touží dělat, co ho baví. Jezdíme vlakem na výlety, navštěvujeme divadlo a koncerty, vybíráme si, do jakého sportovního oddílu budeme chodit, pokud nás baví pohyb. Všude potkáváme lidi, kteří s námi mohou mít hodně společného. Určitě je dobré, máme-li spoustu zájmů, zálib a jsme něčím pro ostatní zajímaví.

4

Ani starší ročníky nemusejí zoufat. I čekárna u lékaře, autobusová zastávka nebo procházka, kdy na pozemcích u starších rodinných domů pravidelně vídají nadšené zahrádkáře, jsou dobrými příležitostmi. S těmi, co jsou nám sympatičtí, můžeme prohodit nezávazně pár slov.

Pokud se to stane zvykem, nic nebrání tomu najít nejenom společná konverzační témata, ale i způsoby, jak trávit čas společně.

Tedy zajít na kávu, příště se vypravit na výstavu do galerie, začít se navštěvovat a budovat základy pevného přátelství.

5

Spoustu příležitostí mají pejskaři. Pokud si pořídíte čtyřnohého kamaráda, uvidíte, jak rychle budete při venčení navazovat kontakty s ostatními pejskaři, a navíc naprosto přirozeně.

6

Jestliže ani tato nenásilná cesta pro vás není ta pravá, zkuste se zapojit například do dobrovolnických akcí, kde můžete kromě dobrého pocitu z aktivit samotných potkat také zajímavé osobnosti. Tyto dobrovolnické spolky bývají hodně soudržné, a tak by to nemělo být tak těžké.

7

Ať už se ale pohybujete kdekoli, mějte na paměti, že základem dobrého přátelství a kamarádství není pouze podobný pohled na svět a stejné záliby, ale především schopnost naslouchat druhým.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si zpříjemnit dlouhou cestu
Jak si zpříjemnit dlouhou cestu | rady a tipy. Dlouhé cesty, zejména v letních měsících, kdy míříme na dovolenou, bývají úmorné. Zejména když cestujem…
Jak zabavit děti doma | tipy
Jak zabavit děti doma | tipy. Tyto měsíce bývají pro rodiče velkým testem trpělivosti. Zabavit děti během pochmurného počasí nebo dlouhého volna, to m…
Jak se vyznat v druzích jógy
Když se řekne jóga, většina z laiků si představí krkolomnou tělesnou pózu, soustředěný výraz ve tváři a velkou výdrž. To je ale velmi zjednodušuj…
Jak se vyznat v pletacích jehlicích
Ruční práce, zejména pletení, jsou na vzestupu. Nejedna žena si chce vlastnoručně vyrobit originální šálu, nákrčník, čepici nebo svetr, protože na trh…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.