Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat jednoduché velikonoční dekorace | návody

Jak udělat jednoduché velikonoční dekorace | návody

Jednoduché velikonoční dekorace | návody. Pomalu končí kalendářní zima, blíží se jaro a s ním první jarní svátky – Velikonoce. Velikonoce jsou pohyblivé svátky, nemají pevné datum, slaví se každý rok jindy. Jejich oslavy se řídí prvním jarním úplňkem. Velikonoční neděle je první jarní nedělí po tomto úplňku. O Velikonocích je zvykem zdobit si domácnosti i zahrádky zdobenými kraslicemi, pomlázkami a dekoracemi z jarních květin. Několik inspirací na jednoduché dekorace vám nabízíme v následujícím článku.

Co je potřeba

  • materiál a pomůcky dle vytvářené dekorace
1

Na proutěnou podložku pomocí tavné pistole připevněte hnízdečko ze sena nebo suchých trav. Dozdobte sušenými květinami a skořápkami od křepelčích vajíček. Zdobit můžete i kroucenými větvičkami lísky, vrby, zelenými lístky buxusu, mechem a jinými přírodninami. Pokud chcete dekoraci ze živých květin, vezměte kousek zelené aranžovací hmoty, navlhčete a zabalte ji do mikrotenu. Pak připevněte k podložce, drátem propíchněte obal i oasis a do vzniklého otvoru upevněte květ narcisu, petrklíče nebo jiných jarních květin podle fantazie.

2

K dekoraci se hodí také různou technikou nazdobená vajíčka. Naaranžujte je na slaměnou ošatku, proutěný košíček nebo proložky od vajec. Doplňte je petrklíčem, v obchodech bývají na jaře za příznivou cenu. Po skončení svátků petrklíče zasaďte na zahrádce, příští rok vykvetou. Na obrázku jsou drátovaná vajíčka. Jsou ozdobená jednoduchým drátováním, snadno se tento způsob naučíte podle návodů na internetu – návod na zdobení předmětů drátkováním naleznete níže v odkazech. Vajíčka se mohou opatřit barevnou stuhou a zavěsit na větévky kočiček, kroucené vrby nebo lísky.

3

Na internetu mě zaujal způsob zdobení pomocí bavlnek. Je velmi jednoduchý a je skvělý pro zabavení dětí. Potřebují jen lepidlo a barevné bavlnky. Skořápka se lehce potře lepidlem (Herkules) a obtáčí bavlnkou. Motivy vytvářejte podle fantazie. Hezky vypadají i kraslice cik cak ovázané zlatou nebo stříbrnou nití a sem tam polepené skleněnými čočkami, které se prodávají v květinářství. Ozdobená vajíčka poskládejte do misky, košíčků nebo třeba zavěste na březové větévky.

4

Vděčným materiálem k velikonočnímu tvoření jsou různobarevná peříčka. Peříčka se dají nalézt na vycházkách v přírodě, prodávají se v hobby obchodech a každý chovatel exotů nebo drůbeže vám je rád věnuje. Obarvená vejce položte do proložek z obchodu, mezi ně volně položte peříčka a do kousku navlhčené aranžovací hmoty větvičky stálezeleného buxusu, sněženek, čemeřice aj.

5

Dekoraci za pár minut zhotovíte z obarvených vajec. Stačí k nim přiložit ptačí pírko, ovázat lýkem, provázkem či barevnou stuhou a položit na desku vyloženou mechem. Mech přineste z vycházky do přírody. Jako podklad poslouží i větší kus kůry, hezky tvarovaný kousek kořene stromu či kousek polínka.

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si udělat velikonoční dekorace
Jak si udělat velikonoční dekorace
Jak si udělat velikonoční dekorace | DIY. Velikonoce jsou pohyblivým svátkem, a proto jsou každý rok v jinou dobu. Slaví se první neděli po 1. jarním…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.