Přejít k hlavnímu obsahu

Jak uvařit krémovou mrkvovou polévku | recept

28. Květen 2018

Mrkvová polévka recept. Krémovou mrkvovou polévkou se můžeme „blýsknout“ před hosty, kteří dokáží ocenit chuťově zajímavé jídlo, ale právě tak můžeme krémovou mrkvovou polévkou nakrmit miminko, rekonvalescenta nebo nemocného se zažívacími potížemi. Jak udělat krémovou mrkvovou polévku? Recepty čtěte dále.

Co je potřeba

  • Suroviny podle návodu
  • Vybavaná kuchyň
1

Krémová mrkvová polévka patří mezi první jídla, která člověk v životě okusí. Vařená mrkev rozmixovaná do krémovité konzistence, později s kousíčkem brambory, to bývá první příkrm, který maminky připravují kojencům. Tato mrkvová polévka se začíná miminkům podávat kolem půl roku. Krmíme je lžičkou a nikoliv vleže.

2

Recept: Krémová mrkvová polévka pro nemocné: Lidem s akutními žaludečními problémy (při průjmech, letních střevních virózách) nebo lidem po náhlých břišních příhodách vaříme mezi prvními dietními jídly krémovou mrkvovou polévku. Dvě očištěné mrkve a jednu oloupanou bramboru uvaříme do měkka a ve vodě, v níž se zelenina vařila, je ručním šlehačem rozmixujeme na hladký krém. Velice mírně přisolíme.

3

Recept: Krémová mrkvová polévka smetanová: Na lžíci másla zpěníme jednu nakrájenou cibuli. Přidáme dvě tři nastrouhané mrkve, restujeme, zalijeme půl litrem vody, přidáme jeden bobkový list, dvě kuličky nového koření, čtvrt lžičky soli a čtvrt lžičky hořčičného semínka. Povaříme do měkka. Vyndáme bobek a nové koření, mrkev a cibuli rozmixujeme i s vodou, v níž se vařily. Sladkou smetanou (12procentní) a případně trochou vody rozředíme pyré do příjemné krémovité konzistence. Dochutíme solí a mletým pepřem. Sypeme petrželí. Můžeme podávat s krutony.

4

Recept: Krémová mrkvová polévka pikantní: Na lžíci oleje zpěníme jednu krájenou cibuli, dva stroužky česneku a tři střední očištěné nastrouhané mrkve. Orestujeme a zalijeme půl litrem masového vývaru nebo vodou a s kostkou polévkového výtažku. Rozvaříme, rozmixujeme do hladkého krému a dochutíme solí, mletým pepřem a karí. Na talířích můžeme doplnit zakysanou nebo sladkou smetanou.

Autor: eliska1544
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak udělat mrkvovou polévku | recepty
Jak udělat mrkvovou polévku | recepty. Mrkvovou polévku můžeme připravit pro obměnu jídelního lístku, a nebo v případě, že mrkev výrazně převládá v na…
Jak udělat mrkvovou omáčku | recept
Mrkvová omáčka | recept. Mrkvová omáčka sice nepatří k nejfrekventovanějším českým jídlům, ale někdy může být příjemným zpestřením jídelníčku. Mrkvovo…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.